Андрій Риженко сказав, скільки кораблів залишається у складі Чорноморського флоту РФ / facebook.com/andrii.ryzhenko.5

Зараз у складі Чорноморського флоту РФ залишається близько 60 кораблів та катерів в бойовому ядрі. Таку заяву зробив капітан 1 рангу запасу ВМС, колишній заступник начальника штабу ВМС Андрій Риженко.

"Досить багато. Казати про те, що всі кудись втечуть – невірно. Найбільш нові, найбільш цінні [кораблі] вони зараз з Новоросійська вивели. Багато кораблів до цього часу знаходяться в Севастополі – бойові кораблі. Носіїв "Калібрів" там немає, але там є носії інших ракет, які також можуть бути використані, в основному по надводних цілях", – пояснив він в ефірі телеканалу "Ми – Україна".

Риженко додав, що зараз росіяни рятують порт у Новоросійську від українських ракетних ударів. Саме тому вони передислокували частину кораблів в Азовське море. 

Відео дня

Кораблі РФ в Азовському морі

Нещодавно Росія передислокувала кілька кораблів до Азовського моря. Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук припускав, що судна, які перейшли з Новоросійська до повністю підконтрольного росіянам Азовського моря, перебувають там на навчаннях та ховаються за цивільними суднами.   

22 червня Плетенчук повідомив, що російські окупанти почали використовувати акваторію Азовського моря для розміщення своїх кораблів та запуску ракет типу "Калібр" з них. Повітряні сили збили всі "Калібри", випущені в напрямку України. 

Вас також можуть зацікавити новини: