У ВМС пояснили, що робить чорноморський флот РФ у Азовському морі / Колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

Речник Військово-Морських сил ЗС України Дмитро Плетенчук вважає, що кораблі Чорноморського флоту РФ, які перейшли з Новоросійська до повністю підконтрольного росіянам Азовського моря, перебувають там на навчаннях та ховаються за цивільними суднами.   

"Крім того, вони (росіяни – УНІАН) можуть думати, що їхні кораблі там у більшій безпеці, зважаючи на те, що Керченська протока стоїть на заваді дронам і що вона звужена за рахунок барж, які вони там розтягнули з боновими загородженнями. Тому вони там, мабуть, почуваються більше безпечно", - розповів Плетенчук РБК-Україна.

Найімовірніше, загарбники обрали саме цю локацію як більш безпечну, як закриту акваторію, адже вони контролюють все узбережжя Азовського моря.

Відео дня

Окрім того, противник вже традиційно використовує тактику прикриття цивільними суднами. Як уточнив речник, в Азовському морі не глибока акваторія – максимальна глибина 15 метрів. Через це, відповідно, обмежені шляхи, що рекомендовані для пересування суден.

"І російські військові кораблі фактично перебувають серед цивільних суден - у такий спосіб розосереджуються, щоб уникнути можливого ураження", - каже військовий.

Водночас він зазначив, що наразі немає верифікованої інформації щодо мети переміщення в Азовське море російського корабельного угрупування. Перелічене - лише припущення та версії, виходячи з аналізу дій противника.

Він також пояснив, що пройти Волго-Донським каналом до Каспійського моря великі десантні кораблі противника навряд чи зможуть, але для малих ракетних кораблів проєкту "Буян" можливість покинути акваторію Азово-Чорноморського регіону теоретично існує.

"Але практично ми бачимо, що вони прийшли й виконують якісь маневри в Азовському морі. З огляду на те, що ВДК там застосовувати немає де і що росіяни їх не використовують як пороми, як раніше, то залишається лише навчальний процес. Особливо на тлі того, що розпочався новий навчальний рік з червня. Він починається там 01.01 і 01.06 – раз на півроку", - розповів речник ВМС.

Ситуація в Азовському морі

За даними ВМС ЗСУ, станом на ранок 17 червня, в Азовському морі перебувало 6 ворожих кораблів, 3 з яких є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 24 ракет. У Чорному морі – один корабель РФ, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет, у Середземному - один ракетоносій - на борту є 8 ракет.

Як повідомляв УНІАН, за словами речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, кілька десантних кораблів різних проєктів та три ракетні катери противника перемістилися з військової бази Новоросійська до Азовського моря, ймовірніше за все, для проведення навчань. Водночас за його словами, не відповідає дійсності заява одного з іноземних ЗМІ про нібито влучання ЗСУ у великий десантний корабель РФ, що перебуває в Азовському морі.

Також, за даними військового, в азовській акваторії є різні цивільні судна. Зокрема, російські, які продовжують грабувати окуповані території півдня й використовують для цього порти Маріуполь та Бердянськ.

Вас також можуть зацікавити новини: