Ілюстрація / REUTERS

Голова представництва президента в АР Крим Антон Кориневич заявив, що 95% жителів окупованих територій не зазнають кримінального покарання. За його словами, їм не варто боятися приходу української влади.

Про це пише РБК-Україна.

Читайте такожВибори на Донбасі зараз неможліві - секретар РНБО

Він пояснив, що в концепції деокупації не прописується "каталог професій", чиї представники на окупованих територіях точно будуть звільнені від відповідальності. Але при цьому є розуміння, хто точно має бути "амністований", а хтось покараний.

"Вчитель або медсестра, наприклад, не повинні бути притягнуті до відповідальності. Щодо суддів і прокурорів треба буде ще визначатися, але я вважаю, що ці люди повинні бути позбавлені можливості брати участь у подальшому житті держави", - зазначив глава групи.

Деокупація Донбасу: історія питання

  • За підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною в ході засідання Тристоронньої контактної групи не вдалося досягти консенсусу навіть по преамбулі, оскільки РФ вимагає прибрати з неї згадку про реінтеграцію переселенців.
  • Глава парламенту Дмитро Разумков раніше заявив, що вибори на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей можуть відбутися тільки за певних умов.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram