На деокупацію ОРДЛО підуть роки / Ілюстрація REUTERS

На реінтеграцію окупованих територій сходу України потрібно щонайменше 25 років.

Таку думку в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня» висловив віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Читайте такожСтрах і тортури. Чи будуть покарані кати найстрашнішої тюрми "ДНР" - Ізоляції

«Коли відбудеться деокупація — тим або іншим шляхом, ми однак продовжимо працювати з населенням, щоб ці території повноцінно ввійшли у правове поле України, і найголовніше — в її ментальне поле», - сказав він і додав:

«Так, я продовжую стверджувати, що повноцінна реінтеграція — це, щонайменше, 25 років, щонайменше — одне покоління. Це моє переконання».

Він навів приклад Хорватії, де 25 років тому закінчилася війна, а, зокрема, розмінування триватиме до 2026 року.

Віце-прем'єр наголосив: твердження, що реінтегрувати нині окуповані території можливо за рік-два, — «це від нерозуміння». «Відновлення конституційного ладу — так, можливе», - додав він.

Деокупація Донбасу та Криму: що було раніше

  • 27 лютого голова фракції «Голос» Сергій Рахманін представив "план деокупації Донбасу і Криму" – альтернативу Мінським угодам, яка, на думку депутатів від "Голосу", має допомогти "добитися миру на українських умовах", нагадує видання. 
  • Раніше віце-прем'єр Резніков заявив, що влада хоче створення міжнародного майданчика для переговорів про деокупацію Криму, але не може прогнозувати, коли вона з'явиться і в якому форматі.
  • Президент Володимир Зеленський висловив переконання, що війну на Донбасі можна завершити в будь-який день, але свою частину шляху до миру повинна пройти і Росія.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram