Росія активно використовує іранські дрони | фото mil.in.ua

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чому українська система протиповітряної оборони (ППО) збиває не всі іранські дрони-камікадзе.

На своєму YouTube-каналі експерт відповів на питання, як іранські БПЛА змогли долетіти до Білої Церкви у Київській області.

"Ці дрони летять на дуже малій висоті і на дуже маленькій швидкості. Вони огинають рельєф місцевості та можуть змінювати напрямок польоту. Тобто маршрут польоту може програмуватися заздалегідь. Якщо вони летять роєм, тобто летить 5-6 дронів, то у цьому випадку система ППО може бачити їх, як одну ціль і пускати по них одну ракету", – пояснив Жданов.

"Їх супроводжували. Там, де їх могли побачити, там їх супроводжували та збивали, намагалися збивати. Ми знаємо точно, що з 12 дронів, які летіли в район Білої Церкви, шість дронів збили, шість – досягли своєї мети", – додав експерт.

Жданов акцентував, що кількість збитих дронів з кожним днем збільшується:

"Ми вчимося їх збивати. І, я сподіваюся, найближчим часом у нас з'являться більш серйозні засоби (ППО)".

Іранські дрони-камікадзе атакували Білу Церкву: що відомо

Нагадаємо, вночі 5 жовтня росіяни атакували Білу Церкву Київської області дронами-камікадзе.

За словами голови Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби, було зафіксовано шість влучень. Постраждала одна людина і пошкоджена інфраструктура міста.

Повідомлялося, що Збройні сили України знищили 6 з 12 дронів-камікадзе.