Україна не раз атакувала Кримський міст / фото t.me/vanek_nikolaev

Повідомлення про те, що речник ВМС України Дмитро Плетенчук заявив, ніби Керченський міст вже не має воєнного значення для України, - брехня. Таку новину поширюють пропагандистські ресурси Кремля, повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Telegram.

"Правда: в інтерв’ю "РБК-Україна" він зазначив, що зараз цим мостом проходить менше чверті армійської логістики Росії, а такої цифри було досягнуто саме завдяки успішній операції з пошкодження Керченського мосту в 2023 році", - підкреслюють у Центрі.

Також додається, що в іншому інтерв’ю для "Суспільне.Крим" Плетенчук заявив, що Кримський міст й надалі залишається однією зі стратегічних цілей Збройних сил України.

Відео дня

"Пропаганда поширює цю маніпуляцію, оскільки вже неодноразово подавала незаконно побудований Керченський міст як винятково "цивільний об’єкт". Однак насправді він є одним з коридорів постачання російської армії. Саме тому Сили оборони атакували і атакуватимуть цю ціль", - наголосили в Центрі.

Як повідомляв УНІАН, у січні начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що Кримський міст повинен бути знищений. Також, він анонсував збільшення "бавовни" на території окупованого Криму.

Українські спецслужби багаторазово атакували міст, в результаті конструкція вже не може використовуватися на повну потужність, тому окупанти залучають пороми для переправлення на півострів зброї, боєприпасів тощо.

В СБУ зазначають, що міст є законною ціллю Сил оборони України, оскільки норми міжнародного права і правила ведення війни дозволяють перерізати логістичні шляхи противника. 

Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки повідомляло, що РФ використовує генератори диму, підводні бар'єри і системи ППО для захисту Кримського мосту.

Останнім часом побільшало "бавовни" на кримському півострові і у зв’язку з загрозами атак кримський міст більшу частину часу перекритий. Він перебуває під посиленою охороною росіян.

Вас також можуть зацікавити новини: