ЗСУ збили російський штурмовик Су-25, загинув генерал-майор ВПС РФ / фото Міноборони

У небі над Україною в Луганській області українські ЗС збили винищувач. В результаті - загинув генерал-майор військово-повітряних сил Росії у відставці Канамат Боташев.

Про це повідомляє російська служба ВВС з посиланням на трьох колишніх підлеглих російського окупанта.

За їх словами, вони підтримували зв'язок із Боташевим після закінчення служби. На спілкування з журналістами екс-підлеглі генерала погодилися на умовах анонімності з міркувань особистої безпеки.

Відео дня

Один із них підтвердив, що в Україні Боташев виконував завдання саме на Су-25.

В одному з російських телеграм-каналів учасник повідомив про загибель Баташева: "Загинув Канамат. Район Попасної, 8:25… Перший захід НАР-и (некеровані авіаційні ракети – ред.), другий – бомби… Стінгер на виході з атаки, вибух у повітрі і… Все".

Адміністратор видалив коментар, але інші учасники продовжили обговорення.

Зазначимо, що Боташев - найвисокопоставленіший льотчик, про загибель якого стало відомо. До виходу у відставку він був командиром авіаційного полку.

Припускають, що його участь у повітряних боях може свідчити про те, наскільки складні завдання Кремль ставить перед військовими пілотами РФ в Україні, або ж про брак висококласних пілотів в армії окупантів.

Повідомляється, що Боташев мав клас льотчика-снайпера. За даними міноборони Росії, підготовка такого фахівця займає 10 – 12 років і коштує приблизно 8 мільйонів доларів.

На російських військових форумах можна зустріти твердження, що статус льотчика-снайпера служить не так показником майстерності, як даниною заслуг, і що частіше його дають не тим, хто влучно стріляє, а тим, у кого більші зірки на погонах.

Яким чином 63-річний генерал у відставці опинився за штурвалом Су-25 в Україні, незрозуміло. Колишні підлеглі Боташева припустили, що він "просто не зміг залишитися осторонь".

ЗМІ відправили запит до міноборони РФ з проханням прокоментувати інформацію про можливу загибель Боташева.

Генерал-майор військово-повітряних сил Росії у відставці Канамат Боташев / фото з соцмереж

Хто такий генерал-майор Боташев

Відомо, що Боташев командував полком гвардійської авіабази у Воронежі. Його військова кар'єра обірвалася у червні 2012 року, коли його звинуватили у краху винищувача Су-27 під Петрозаводськом. Генерал попросив свого друга-полковника прокатати його на Су-27, допуску до польотів, на якому не мав.

У польоті Боташев вирішив виконати фігуру найвищого пілотажу, але не впорався з керуванням. Винищувач зірвався та розбився, пілоти катапультувалися.

Тоді з'ясувалося, що у Боташева було аналогічне посадове порушення – у 2011 році він, не маючи допуску, керував літаком Су-34.

Боташева визнали винним у катастрофі літака та засудили до 4 років умовно та штрафу в 5 млн рублів.

Втрати ВПС РФ в Україні

Як повідомляв УНІАН, 22 травня генштаб України повідомив, що у небі над Луганською областю збили російський штурмовик Су-25. Пілот не встиг катапультуватись.

З відкритих джерел журналістам ВВС стало відомо про загибель в Україні відомо щонайменше 31 російського військового льотчика: "Це чутливі втрати для військово-повітряних сил, хоча реальні цифри можуть бути більшими".

Зазначимо, за даними Генштабу України з 24 лютого ЗСУ збили вже 205 російських військових літаків та 170 вертольотів.

Міноборони РФ не коментує ці цифри та з кінця березня не оновлює відомості про свої втрати.

Вас також можуть зацікавити новини: