Ведеться підготовка не лише пілотів F-16, а й спеціалістів з технічного обслуговування / фото ua.depositphotos.com

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун відреагував на інформацію, що нібито не вистачає місць для навчання українських пілотів на багатоцільових винищувачах F-16.

Як передає кореспондент УНІАН, про це генерал Браун сказав на пресконференції у Брюсселі після засідання Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн-23"), яке відбувалося у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО.

Зокрема, у нього запитали, що чи відповідає дійсності, що в США немає додаткових місць для навчання 30 українських пілотів на винищувачах F-16.

Відео дня

Браун нагадав, що раніше було створено Коаліцію спроможностей з розвитку Повітряних сил України, аби передати Україні винищувачі четвертого покоління. Сполучені Штати є одною з країн, яка спів-очолює цю коаліцію.

"Не тільки ми допомагаємо навчати їхніх пілотів. Є інші країни, які підтримують також навчання. Тож, існують можливості для навчання в США та у деяких країнах-партнерах в рамках цієї Коаліції спроможностей", - сказав Браун.

Він додав, що ведеться підготовка не лише пілотів, а й спеціалістів з технічного обслуговування.

"Ми старанно працюємо, аби забезпечити, щоби українці отримали те, чого потребують. І мета полягає у тому, аби доставити ці F-16 цього літа", - наголосив Браун.

Підготовка українських пілотів для винищувачів F-16

Раніше видання Politico повідомило, що українські посадовці вимагають від США та інших країн посилити підготовку пілотів для винищувачів F-16. Київ наголошує, що чинна програма не випускає достатньої кількості льотчиків для керування винищувачами, які незабаром отримають ЗСУ. Стверджувалося, що в Україні заявляють про 30 пілотів, які можуть негайно розпочати навчання у США. Проте адміністрація президента Джо Байдена повідомила Києву, що в її програмі тренувань, які проходять в Аризоні, не вистачає місць, щоб прийняти більше ніж 12 пілотів одночасно. Дві інші установи в Данії та Румунії мають подібну проблему.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2023 року було створено Коаліцію спроможностей з розвитку Повітряних сил України у питанні керування багатоцільовими винищувачами F16. Її співголовами стали США, Данія і Нідерланди.

Вас також можуть зацікавити новини: