РФ може мобілізувати сотні тисяч осіб, попередив експерт / фото ua.depositphotos.com

Окупанти хочуть пробитися до Покровська Донецької області. 300 тисяч росіян можуть бути мобілізовані до російської армії, але не раніше осені.

Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону. Він нагадав, що спочатку йшлося про те, що до 1 червня в Росії буде мобілізовано 300 тисяч осіб. "Їх немає. Але 300 тисяч може бути до середини осені загалом. Їх там поступово готують", - зазначив експерт. За його словами, втрати ворога за останній час збільшилися, бо партнери почали надавати Україні більше зброї. Мусієнко зазначає, що на даний час Росії не вдасться створити нові угрупування, які діятимуть на інших напрямках.

Експерт повідомив, що на сьогодні найбільше - до 150 тисяч окупантів, зосереджено на Донецькому напрямку і, зокрема, на Покровському. Він додав, що сьогодні ворог не стільки перекидає свої підрозділи, а скоріше поповнює втрати. "Поки що той рівень втрат, які наносять ЗСУ, значний, але не є критичним з погляду того, що ворог не може від цього оговтатися. По живій силі - 30 тисяч на місяць. Вони здатні зараз поповнювати ці втрати", - наголосив Мусієнко. При цьому нагадав, що рекордні втрати у ворога були у травні.

Відео дня

Експерт зазначає, що зараз Росія "тикається-микається по фронту", завдає удари, має якісь тактичні успіхи, взявши посадку, вогневу позицію, але у ворога немає оперативно-стратегічного прориву.

Експерт нагадав, що ворог йшов на Вугледар і Курахове, прагнучи взяти в оточення українське угрупування у Вугледарі, але не вийшло. "Вони змістилися і вирішили піти на Времівський напрямок. Там посилилися авіаційні та артилерійські удари", - додав він. За його словами, ворог може посилити обстріли і на Харківському напрямку, бо перекидає туди гармати Д-30, які хоч і застарілі, але працюють.

Мусієнко зазначає, що ворог пробуватиме йти на з’єднання з угрупованням, яке на Курахівському напрямку. "Тактика російського командування така - наступай там, де мав успіх.Тому для них Покровський напрямок є одним з визначальних зараз. Очевидно, що наміри, які ворог собі ставить - вийти до Покровська, які мінімум. Навіть ще не захопити Покровськ, а дійти до нього. Якщо ми виходимо із ситуації, яка є станом на зараз, то заледве чи російські війська за таких умов будуть взагалі брати якусь паузу - вони будуть в такому ритмі наступати", - казав Мусієнко.

Важливі новини України про війну - зараз це варте уваги

Як повідомляв УНІАН, вчора, 17 червня, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський сказав, що російські окупанти продовжують атакувати позиції Сил оборони на Куп'янському, Покровському, Курахівському, Времівському напрямках.

За його словами, основні зусилля ворог зосереджує на Покровському напрямку, де сконцентрована переважна кількість його ударних бригад і полків. Тривають жорсткі бої в районах Глибокого, Часового Яру, Старомайорська, Роботиного, Кринок та островів у прибережній частині лівого берега Дніпра.

Вас також можуть зацікавити новини: