Аналітик оцінив, чи підуть ЗСУ в контрнаступ / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко пояснив, за яких умов можливий контрнаступ ЗСУ у цьому році.

Як сказав експерт в ефірі телеканалу 1+1 в рамках інформаційного марафону, на локальні і тактичні наступи засобів має вистачати. "На великі треба концентрувати більше сил. Потрібні і люди, і засоби", - сказав Мусієнко.

Також експерт зазначив, що на війну впливають кілька факторів. Найважливіший - це ситуація на полі бою. Але ще є внутрішня ситуація в РФ, удари по тилах. І ситуація з дестабілізації у ворога - це все має впливати.

Відео дня

"Якщо нам вдасться об'єднати компонент - відбити атаки ворога, продовжувати глибокі удари по території РФ і зменшувати їхні спроможності там. Відкривати простір для ще більших атак і дестабілізувати РФ з середини - тоді це буде створювати і відповідне тло для переходу у контратаки. Але, для великого контрнаступу потрібні сили і концентрація удару", - наголосив Мусієнко.

Експерт вважає, що робота із завдання ударів про російських нафтопереробних заводах (НПЗ) продовжиться. Потребу у цих ударах можна пояснити міжнародним партнерам.

Водночас, він допускає, що з часом Росія знайде засоби ППО для прикриття НПЗ. "А яким чином вони їх прикриють? Знімуть звідкись. Тоді полетить по інших об'єктах. Тому що у Росії дуже багато різних об'єктів, на усе не вистачає ППО. І тому вони вимушені обирати", - зазначив Мусієнко.

За його словами, якщо РФ вирішить прикрити НПЗ, то відкриє якісь інші військові об'єкти, наприклад, склади або аеродроми.

Мусієнко про війну в Україні

Раніше Мусієнко проаналізував, як схвалення додаткової допомоги від США, вплине на терміни розгортання винищувачів F-16 в Україні. Зокрема, відбувається підготовка до розгортання F-16 в Україні у найближчі тижні. Винищувачі можуть бути озброєні ракетами JASSM з дальністю ураження до 450 км.

Вас також можуть зацікавити новини: