Украъна вперше застосувала на фронті нові французькі авіабомби / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

З'явилося відео, яке підтверджує застосування ЗСУ нових французьких авіабомб Armement Air-Sol Modulaire (AASM), також відомих як Hammer. Про це повідомляє ресурс Clash Report.

"‎Французькі плануючі бомби AASM-250 були вперше використані українськими військами для удару по Авдіївському коксохімічному заводу, контрольованому Збройними силами Росії"‎, – йдеться  у повідомленні. 

Невідомого, з літака якого типу Україна застосовувала ці бомби. Для корекції та фіксації результатів задіяли БПЛА одного з підрозділів Збройних сил. 

AASM – що це за зброя

AASM розробили спеціалісти французької компанії Safran Electronics & Defense. Базова версія боєприпасу складається із носового модуля з системою наведення та хвостового модуля, який має оперення і ракетний прискорювач. 

Все це приєднують до звичайної некерованої 250-кілограмової бомби. Передбачається, що Hammer може вражати цілі на дальності близько 70 км.

Вартість одного комплекту AASM на 2011 рік складала приблизно 160 тис євро. Серед штатних носіїв боєприпасу – французький ударний літак Mirage 2000D та багатоцільовий винищувач Dassault Rafale. 

Нагадаємо, раніше міністр Збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що українські винищувачі МіГ-29 та фронтові бомбардувальники Су-24 адаптували під нові бомби AASM. Також повідомлялось про перші поставки Armement Air-Sol Modulaire. Точна кількість переданих Францією Hammer невідома.

Вас також можуть зацікавити новини: