ЗМІ назвали імена шести постраждалих / Фото: Telegram-канал Mash

Шість постраждалих під час вибуху і пожежі на військовому полігоні в Архангельській області РФ отримали серйозні дози радіації та доставлені до Москви літаками санітарної авіації.

Про це повідомляє Telegram-канал Baza.

За їх даними, постраждали Ігор Березін, Сергій Плаксін, Олексій Перепьолкін, Дмитро Абалін, Олександр Манюсін і Сергій Гришин. Всіх їх везуть у федеральний медичний біофізичний центр імені А. В. Бурназяна, який займається радіаційною і ядерною медициною.

Посилаючись на джерела в Міноборони РФ, Telegram-канал також повідомляє, що весь одяг потерпілих та лікарів, а також костюми хімзахисту спалили.

Читайте такожGazeta Wyborcza: Росія збрехала і приховала ядерну катастрофу на Уралі

Нагадаємо, вчора в мережі з'явилися фотографії, на яких лікарі в костюмах хімзахисту надавали допомогу пораненим. Їх сфотографували поруч з вертольотом і реанімобілями з номерними знаками Архангельської області.

Фото: Telegram-канал Mash

Міністерство оборони РФ поки не коментувало російським ЗМІ інформацію про опромінення постраждалих. Навпаки, за їх даними, «ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі».

Разом з тим влада Северодвінська, де стався вибух на полігоні, повідомляла про трикратне перевищення допустимої норми радіаційного фону протягом півгодини після вибуху.

На тлі цих повідомлень військові експерти з США, посилаючись на супутникові знімки району вибуху у Двинській затоці Білого моря, помітили там транспортний танкер «Сріблянка», призначений для збирання та зберігання радіоактивних відходів.

Як повідомляв УНІАН, спочатку повідомлялося, що у військовій частині в Северодвінську Архангельської області РФ сталася пожежа.

Пізніше Міноборони РФ уточнило, що на військовому полігоні в Архангельській області РФ стався вибух при випробуванні рідинної реактивної рухової установки.

В результаті події загинули як мінімум два фахівці, ще шість співробітників Міноборони і підприємства-розробника отримали травми, стверджують у відомстві.

Потім в ЗМІ з'явилася інформація про значне підвищення радіаційного фону в Северодвінську.

Як повідомляла газета «Фонтанка» з посиланням на начальника відділу забезпечення судноплавства Михайла Цвєткова, район Двінської затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання.