Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

У Польщі протестували проти реформи Конституційного суду (фоторепортаж)

Опозиційні до націонал-консервативного уряду Польщі сили провели акцію протесту поблизу будівлі Конституційного суду країни з вимогою скасувати суперечливу реформу, що послаблює контроль суду над урядом.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Незважаючи на виступи опозиції, уряд не має наміру враховувати рішення Конституційного суду країни, який визнав закон про реформу цього органу таким, що суперечить Основному Закону країни. Це рішення уряд відмовляється опубліковувати в урядовій газеті, тож воно не може набути чинності.

Активісти хочуть провести всесвітні мітинги на підтримку Apple проти ФБР

Нагадаємо, що за новим законом Конституційний суд Польщі має ухвалювати рішення більшістю у дві третини голосів, тоді як раніше для цього було досить простої більшості. Крім того, для ухвалення важливих рішень, згідно з законом, потрібна присутність не менш як 13 з 15 суддів, а раніше для цього вистачало присутності дев'яти суддів.

Тисячі поляків вийшли на антиурядові протести

Критики побоюються, що через закон Конституційний суд країни втратить ледь не більшість своїх повноважень із нагляду за урядом та парламентом. З різкою критикою цього закону виступила також і Венеціанська комісія.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку