Майк Помпео / REUTERS

Сполучені Штати припиняють експорт військових товарів у Гонконг, більше не розглядаючи цей адміністративний район окремо від Китаю. Рішення прийняли у Державному департаменті у понеділок, 29 червня.

Про це оголосив держсекретар США Майк Помпео, передає сайт Держдепу.

Він заявив, що Сполучені Штати вживають такі заходи через те, що Китай просуває закон про безпеку, який у підсумку обмежить свободи Гонконгу і посилить вплив Пекіну на це місто.

Читайте такожПомпео поскаржився, що Європа не вважає Росію загрозою

"Ми більше не можемо розрізняти експорт товарів подвійного призначення в Гонконг або материковий Китай... Ми не можемо ризикувати тим, що такі предмети потраплять до рук Народно-визвольної армії, головна мета якої - підтримувати диктатуру Комуністичної партії Китаю будь-якими необхідними засобами", - сказав Помпео.

Тепер американське Міністерство торгівлі, у свою чергу, перестане проводити розрізнення між Гонконгом та Китаєм щодо так званих американських товарів подвійного призначення, які використовуються як у військових, так і в цивільних цілях.

У списку товарів, які перестануть постачати в Гонконг - різні предмети, починаючи від вдосконалених боєприпасів і закінчуючи військовою технікою.

Помпео оголосив про рішення через кілька годин після того, як Китай, у свою чергу, обмежив видачу віз американцям у Гонконг.

Сполучені Штати очолили глобальний спротив з приводу запропонованого Пекіном закону про безпеку, який заборонив би підривну діяльність і мітинги в Гонконзі.

Як повідомляв раніше УНІАН, сенат США підтримав пакет санкцій проти Китаю на підтримку автономії Гонконгу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram