
Більшість американців вважає, що військова операція президента США Дональда Трампа проти Ірану зайшла занадто далеко. Багато громадян США стурбовані тим, чи зможуть вони дозволити собі бензин.
Результати опитування, проведеного Центром досліджень суспільних відносин Associated Press-NORC, свідчать про те, що рейтинг схвалення Трампа залишається стабільним, але війна проти Ірану може швидко перетворитися на серйозний політичний тягар для його адміністрації.
Чим найбільше стурбовані американці
Відзначається, що близько 59% американців вважають, що військові дії США в Ірані зайшли занадто далеко. Тим часом 45% респондентів заявили, що дуже стурбовані тим, чи зможуть вони дозволити собі купити бензин у найближчі кілька місяців.
Також опитування показало, що значна частина американців підтримує одну з цілей Трампа в Ірані – запобігання отриманню Тегераном ядерної зброї. Близько двох третин опитаних заявили, що це має бути дуже важливою метою зовнішньої політики США. Однак приблизно такий самий відсоток респондентів підкреслив, що важливо не допустити зростання цін на нафту і газ у США.
Близько 4 з 10 американців, як і раніше, схвалюють діяльність Трампа на посаді президента. В агентстві зазначили, що цей показник не змінився порівняно з минулим місяцем.
Крім того, близько 4 з 10 дорослих американців вважають, що запобігання загрозі з боку Ірану на адресу Ізраїлю має бути високим пріоритетом для США. Повалення іранського керівництва вважається трохи менш важливим. Лише близько 3 з 10 опитаних вважають, що для США принаймні дуже важливо замінити іранський уряд на більш лояльний до інтересів США.
Також з'ясувалося, що близько половини американців "лише трохи" довіряють Трампу або "зовсім не довіряють" йому, коли йдеться про прийняття правильних рішень щодо застосування військової сили за межами США. Близько 34% дорослих американців схвалюють те, як президент США веде зовнішню політику.
Демократи і республіканці по-різному ставляться до цілей США в Ірані
Також в агентстві звернули увагу на те, що підтримка низьких цін на заправках – це одна з небагатьох цілей, яка об'єднує республіканців і демократів. Однак занепокоєння поточною ситуацією розподілено нерівномірно. Лише близько 3 з 10 республіканців заявили, що дуже стурбовані тим, чи зможуть вони дозволити собі бензин у найближчі кілька місяців, на відміну від приблизно 6 з 10 демократів.
В агентстві додали, що увага Трампа до іранської ядерної програми також здається більш переконливою для республіканців, ніж для демократів. Близько двох третин американців вважають, що США повинні приділяти пріоритетну увагу запобіганню отриманню Іраном ядерної зброї, але близько 8 з 10 республіканців вважають це принаймні дуже важливим, порівняно з приблизно половиною демократів.
Згідно з опитуванням, близько половини республіканців вважають, що військові дії США проти Ірану були "приблизно правильними", але відносно небагато хто хоче, щоб вони тривали. Лише близько 2 з 10 республіканців вважають, що військові дії США не зайшли достатньо далеко, тоді як близько чверті вважають, що вони зайшли занадто далеко.
Довідка. Опитування AP-NORC було проведено з 19 по 23 березня. У ньому взяли участь 1 150 дорослих американців. Похибка вибірки для дорослого населення в цілому становить близько 4 процентних пунктів.
Трамп заявив, що США вже виграли війну проти Ірану
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Іран погодився, що у нього ніколи не буде ядерної зброї. За його словами, США виграли цю війну.
Також Трамп сказав, що США знищили практично все, що було в Ірану. Він додав, що Тегеран хоче укласти угоду.