Чому проводити перепис населення важливо не тільки для держави, а й для кожного громадянина, які існують міжнародні практики проведення переписів населення під час збройних конфліктів та який вплив матиме пандемія COVID-19. Про це говоритимуть експерти під час дискусії “Усе, що ви маєте знати про перепис населення в Україні” у рамках 27 BookForum.

Подія відбудеться за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Час: 16 вересня, 17:00

Трансляція відбуватиметься безкоштовно на сайті bookforum.ua.

Запрошені експерти:

Хайме Надаль, голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні

Елла Лібанова, д.екон.н., професорка, академік НАН України, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи

Наталія Власенко, радниця Голови Державної Служби Статистики України

“Уявімо, що в нас немає інформації про населення, про їхній вік, стать, як і де вони живуть і таким чином як ми будемо приймати рішення про розподіл національного бюджету та центрального бюджету? Якщо буде помилка в один процент. Скільки це - один відсоток від державного бюджету? Ці витрати, які ми маємо нести для того щоб провести всенаціональний перепис населення - є дуже низькими в порівнянні з тим, що ми можемо втратити і які гроші можуть втратити люди та громади”, — наголошує голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль.

Перепис це не про дані, які кладуть в довгу шухляду. Це надзвичайна практична користь для кожної людини, для бізнесу, і, особливо, для влади на місцях, вважають експерти.

“Це єдина можливість достукатися до кожного. Збирається інформація про кожну окрему людину, про кожну родину. Ми можемо зрозуміти хто живе в Україні і де вони живуть. Приблизно скільки людей в Україні живе я думаю всі знають. Я можу погодитися з тим, що ми приблизно знаємо скільки в нас дітей, скільки в нас осіб старшого віку, чоловіків, жінок і, на жаль, це все що ми знаємо”, — говорить Елла Лібанова, д.екон.н., професор, академік НАН України, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи.

“Ми непогано орієнтуємося по великим містам, але що стосується ОТГ, що стосується невеличких місцевих громад, то там дуже часто є дуже великі помилки. На жаль, і люди від цього не доотримують на освіту, на охорону здоров’я і таке інше. Тому проведення перепису це безпосередньо фотографія одномоментна. Є можливість з’ясувати, де вони є”, — додає Наталія Власенко, радниця Голови Державної Служби Статистики України.

27 BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з FedorivGroup. Цього року фокусною темою фестивалю 27 BookForum є «Перепис населення: знати, хто ми є». Програма 27 BookForum

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram