Лутковська констатує значне зменшення випадків тортур в ОВС

15:18, 05 листопада 2013
Кримінал
0

Після набрання чинності новим КПК

Кількість випадків тортур в органах внутрішніх справ для отримання відомостей скоротилася в рази після набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час розширеного засідання Експертної ради при Представнику Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму проти тортур сьогодні в Києві.

«На сьогодні я констатую значне зменшення випадків тортур в органах внутрішніх справ з метою отримання відомостей. зокрема, після набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом», - сказала омбудсмен.

За її словами, усунено основну мету тортур, яка була в старому кодексі, – визнання було покладено в основу звинувачення і після цього справа потрапляла до суду.

«Завжди ми говорили, що основна причина (тортур – УНІАН) не в тому, що б`ють міліціонери, а основна причина в тому, що суд приймає одержане у результаті тортур як доказ. На сьогодні ситуація змінилася, і всі докази підлягають оцінці слідчим суддею. Я на сьогодні жодного разу не стикалася з тим, що може побити суддя. У зв`язку з цим, кількість скарг на побиття скоротилася в рази. Не припинилася взагалі, але скоротилася. Якщо залишилося, то як якась звичка правоохоронних органів (добиватися визнання) таким чином, інакше не навчили», - відзначила Уповноважений ВР з прав людини.

Лутковська також висловила сподівання, що у процесі подальшої реалізації КПК тортури зовсім зникнуть.

Як повідомляв УНІАН, новий Кримінальний процесуальний кодекс України набрав чинності 20 листопада 2012 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter