Як повідомляє Департамент у справах ЗМІ Вінницької міської ради, відкриття музейного комплексу відбулось сьогодні за участі керівництва області та міста.

Новий музейний комплекс розташувався на території ТТУ, там представлені трамваї різних часів в натуральну величину.

Музей, трамваї, Вінниця / Фото: Міськрада Вінниці

Музей трамваїв у Вінниці / Фото: міськрада Вінниці

Нагадаємо, трамвай у Вінниці з’явився сто років тому. Тоді, у 1913-му, на вулиці міста вийшло перших сім вагонів бельгійського виробництва. Колія довжиною у 9,5 км тягнулася від залізничного вокзалу до жіночої гімназії (теперішньої школи № 2). З того часу вінничан обслуговувало багато різних трамваїв. І відтепер їх зразки можна побачити в новому музеї.

Музейний комплекс має два сектори: павільйон, який укомплектований експонатами та фотоматеріалами, і майданчик для стоянки історичних трамвайних вагонів з прокладеними рейками, стрілками для заїзду і виїзду. Всі ці вагони повністю робочі і при потребі виїжджають на маршрути.

Музей, трамваї, Вінниця / Фото: Міськрада Вінниці

Музей трамваїв у Вінниці / Фото: міськрада Вінниці

В музеї зібрана інформація різних періодів – від початку будівництва трамвайних колій до сьогодення. Тут можна побачити трамваї часів громадянської та Великої Вітчизняної війн, періоду відновлення та післявоєнного розвитку, часів експлуатації трамваїв німецького виробництва (1953-1973р.р.), чеських (1973-2007р.р.) та швейцарських вагонів (2007-2013р.р.).

Окрім транспорту, в музеї можна познайомитись із розвитком ремонтної бази та різними історичними знахідками, пов’язаними з роботою підприємства в різні часи.

За словами керівника Трамвайно-тролейбусного управління Миколи Форманюка, екскурсії до музею будуть проводитися відповідно до заявок, ціну квитків поки що не визначено, однак вона буде невеликою.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram