Жінка поділилася досвідом придбання будинку в Італії за 1 євро / фото pixabay.com

Жінка на імʼя Рубія Деніелс купила будинок в Італії усьго за 1 євро. У стільки їй обійшлася нерухомість в маленькому містечку на Сицилії.

Як пише The Independent вона вирішила, що мусить поїхати до Муссомелі, маленького містечка за 40 хвилин від прибережного Агрідженто на південному заході найбільшого острова Італії, щоб на власні очі переконатися, що обіцяна угода – шматочок Сицилії за ціною морозива – надто гарна, щоб бути правдою. 49-річна жінка з Каліфорнії звернулася до агента з нерухомості на початку 2019 року, щоб домовитися про екскурсію покинутими будинками міста, які були виставлені на продаж за трохи більше 1 євро за штуку.

"Коли я поїхала в перший день, я була єдиною людиною в групі. Це було щось абсолютно нове, і у мене був неймовірний каталог зі 150 будинків, які я мала побачити", – розповіла вона в інтерв'ю виданню The Independent.

Відео дня

Будинок за 1 євро: як це працює

Загальноіталійська ініціатива "Справа 1 євро" була започаткована у 2017 році з метою повернення занедбаної нерухомості у малонаселених сільських районах до життя. Останніми роками все більше молодих людей залишають італійську сільську місцевість заради міст, змушуючи літніх родичів залишати порожні будинки місцевій владі. Ці покинуті будинки і споруди виставляються на ринок за мізерну суму в 1 євро – хоча, як правило, існують певні умови, які варіюються в залежності від регіону. Вони можуть включати планування і завершення реконструкції нерухомості у встановлені терміни, а також зобов'язання проживати в ній протягом мінімального періоду часу.

У Муссомелі покупці будинку повинні відновити зовнішній вигляд споруди до його оригінального фасаду. Однак з внутрішньою частиною будинку ви можете робити все, що забажаєте. Але час має вирішальне значення: якщо ви не відремонтуєте фасад будинку протягом трьох років, це призведе до штрафу в розмірі 5 000 євро.

Попри те, що пропоновані будинки майже нічого не коштують, покупці повинні реалістично оцінювати обсяг робіт і капіталу, необхідних для реконструкції цих часто напівзруйнованих будівель. Наприклад, пані Рубія Деніелс радить мати на це близько 20 000 євро. 

Як це відбувається на практиці?

Рубія Деніел інвестувала загалом 3,30 євро у три сицилійські об'єкти нерухомості в рамках муніципальної програми. Вона закликає інших робити те саме.

"Нам потрібно дослідити можливості розвитку існуючих будівель на противагу постійному розширенню та руйнівним новобудовам. У світі так багато місць, які потрібно цінувати такими, якими вони є", – пояснює жінка.

Коли Рубія отримала ключі, ці три будинки потребували значної роботи і обсяг їх був набагато масштабнішими, ніж проекти реконструкції, за які їй доводилося братися раніше.

"Коли я отримала ключі, будинки були зруйновані. Я завжди мріяла про художню галерею жінок-художниць, мій син хоче відкрити ресторан, а третій будинок я хочу перетворити на оздоровчий центр", – поділилася Рубія.

Наразі один будинок вже відремонтовано, за винятком незначного ремонту даху. Цього року Деніелс зосереджена на реконструкції свого основного будинку. 

Що стосується місцевих жителів, то вони прийняли нових мешканців міста напрочуд тепло.

"Я родом з маленького містечка, тому я відчула, що повернулася додому. Люди дуже привітні, і я закохалася в це місто. З вином, кавою та людьми було неможливо не полюбити його", – зауважила жінка.

Вона вважає, що жителі Муссомелі відчувають полегшення, коли бачать, як розвиток і культурне життя повертаються в місто з населенням всього 11 000 осіб.

За словами пані Деніелс, початковий процес купівлі будинків був "дуже легким і дружнім". Місцеві агенти з нерухомості "дуже зацікавлені і роблять все можливе, щоб допомогти покупцеві". Оформлення документів та укладення угоди також не викликало жодних проблем.

Але не у всіх все проходить так гладко. Австралійський емігрант Денні МакКуббін був вимушений продати свій будинок у Муссомелі вартістю 1 євро лише через два роки після купівлі. Затримки через пандемію коронавірусу, стрибки цін на матеріали та нестача будівельників завадили наміру чоловіка відкрити громадський продовольчий проєкт у рамках своєї сицилійської інвестиції. Натомість він витратив 8 000 євро на більш "преміальну" нерухомість з більшою структурною стабільністю і радить потенційним покупцям "привести будівельника" для оцінки стану будівлі, щоб уникнути такої ж долі.

Жінка купила будинок в іпотеку і отримала "подарунок" на новосілля в $1 мільйон

Патрісія Сіммонс з Північної Кароліни придбала в іпотеку свій перший будинок. Усього за тиждень вона отримала лотерейний приз в 1 мільйон доларів.

Вона купила лотерейний квиток за 30 доларів за кілька днів після покупки будинку. За словами щасливиці, вона була рада отримати такий подарунок фактично на новосілля. 

Вас також можуть зацікавити новини: