НАДУ презентувала українську школу державного управління

20:16, 29 травня 2015
Децентралізація
199 0

На конференції були присутні понад 400 представників із 40 країн світу, зокрема Європи, всіх країн Європейського Союзу, пострадянських країн, США, Азії, Південної Африки та ін.

Фото / academy.gov.ua

21-23 травня 2015 року президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк взяв участь у щорічній конференції Мережі інститутів і шкіл державного управління країн Центральної та Східної Європи (NISPAcee) «Залучення внутрішніх та/або зовнішніх ресурсів (аутсорсинг/інсорсинг): як вони сприяють реформі державного управління?»

Про це повідомляється на сайті Національної академії державного управління при Президентові України.

Цього року учасниками конференції, яка відбувалась у Кавказькому університеті (м. Тбілісі, Грузія), були понад 400 представників із 40 країн світу, зокрема Європи, всіх країн Європейського Союзу, пострадянських країн, США, Азії, Південної Африки та ін.

Пошук альтернативних моделей надання послуг органами державного управління, підвищення їх ефективності та результативності, забезпечення більш широкого доступу громадян до суспільних благ та зменшення витрат на утримання державного апарату спонукав науковців, освітян, експертів, практиків об’єднатися у рамках конференції для вироблення спільних рекомендацій на підставі обміну кращими світовими практиками.

Керівники міжнародних фахових організацій з державного управління, інститутів і шкіл державного управління, представники органів державної влади, неурядових організацій різних країн світу обговорили концепції аутсорсингу, його успіхи, невдачі та проблеми, акцентуючи на можливості застосування кращого світового досвіду в умовах країн із транзитивною  економікою в регіоні NISPAcee.

Під час участі у Конференції Юрій Ковбасюк провів низку ділових зустрічей, у ході яких відбувалось обговорення перспектив розширення співпраці Національної академії із найбільш авторитетними інститутами, що опікуються проблемами державного управління і підготовки фахівців для державної служби.

У ході зустрічі з президентом Мережі інститутів і шкіл державного управління Центральної та Східної Європи Маріусом Профірою та виконавчим директором Мережі інститутів і шкіл державного управління Центральної та Східної Європи Людмилою Гайдашовою президент Національної академії обговорив питання співпраці у сфері підготовки магістрів, зокрема удосконалення навчальних програм, організації стажувань, проведення літніх шкіл для більш глибокого вивчення різних аспектів управлінської діяльності. Президент Національної академії висловив зацікавленість щодо участі у проектах Вишеградської четвірки, спрямованих на сприяння розвитку демократії та громадянського суспільства в країнах Східного партнерства, використання досвіду країн Вишеградської групи у проведенні демократичних реформ, інтеграції в ЄС, побудові громадянського суспільства та розвитку регіонального співробітництва.

Керівники NISPAcee підтвердили бажання провести конференцію Мережі інститутів і шкіл державного управління країн Центральної та Східної Європи в Україні.

Питання співпраці у сфері підготови управлінських кадрів президент Національної академії обговорив із Марією П. Арістігуетою, президентом Американської спільноти з державного управління (ASPA), директором Школи державної політики та управління Університету Делавер (США).

Ролет Лоретан, Генеральний директор Міжнародного інституту адміністративних наук (IIAS), під час робочої зустрічі з Юрієм Ковбасюком висловив зацікавленість у презентації IIAS в Україні. За словами президента Національної академії, співпраця з IIAS є надзвичайно корисною з огляду на реформаторські процеси в Україні, адже досягнення мети Міжнародного інституту адміністративних наук – підвищення якості адміністративних наук у всьому світі, сприяння належному управлінню та ефективній державній службі – об’єднало в IIAS представників із понад 30 країн Європи, Африки,  Північної і Південної Америки, Близького Сходу та ін., які презентують і синтезують кращий світовий досвід.

Зустріч президента Національної академії із Мішелем де Врізом, президентом Міжнародної асоціації шкіл та інститутів управління (IASIA), у ході якої відбулося обговорення сучасних тенденцій розвитку системи підготовки державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в Україні, була спрямована на просування інтересів української школи державного управління у глобальних масштабах. Обговорення на високому науковому, експертному рівні проблем та просування здобутків Національної  академії завдяки співпраці з IASIA сприятиме повній інтеграції вітчизняної освіти в галузі державного управління у світовий та європейський освітній простір.

Юрай Немец, віце-президент акредитаційного комітету Європейської акредитаційної асоціації з державного управління (EAPAA) і Юрій Ковбасюк під час зустрічі обговорили питання акредитації програм Національної академії. Вирішення цього питання для академії важливе з огляду впровадження європейських підходів у навчання управлінських кадрів в Україні, а також реалізації ідеї впровадження подвійних дипломів Національної академії  і найкращих у світі навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців для публічної служби.

Також під час конференції Мережі інститутів і шкіл державного управління країн Центральної та Східної Європи відбулась низка зустрічей президента Національної академії із колегами – очільниками іноземних навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців для державної служби та місцевого самоврядування, президентом Кавказького університету, (м.Тбілісі, Грузія) Кахою Шенгелія, директором Національної школи публічного адміністрування (KSAP), (Польща) Яном Паствою, ректором Академії державного управління Республіки Вірменія Арсеном Локяном, директором Латвійської школи публічного адміністрування Едіт Калніною. За результатами зустрічі було ухвалено спільну позицію про внесення пропозиції до конференції Мережі директорів інститутів та шкіл державного управління Європейського Союзу (DISPA). За спільною позицією посадовців, майбутня конференція цієї потужної організації має бути присвячена обговоренню стратегій розвитку інститутів та шкіл державного управління в умовах сучасних викликів і глобалізації світу.

У рамках роботи щорічної конференції Мережі інститутів і шкіл державного управління країн Центральної та Східної Європи науковці різних країн світу презентували кращі здобутки національних шкіл. Цього року співробітники Національної академії – завідувач кафедри державної політики та суспільного розвитку Валерій Тертичка і доцент кафедри управління національним господарством та економічної політики Олександр Кілієвич виступили із доповіддю, в якій висвітлили актуальні питання аналізу державної політики з використанням інструментарію аутсорсингу. 

Підсумовуючи результати участі представників Національної академії у щорічній конференції Мережі інститутів і шкіл державного управління країн Центральної та Східної Європи (NISPAcee) Юрій Ковбасюк зазначив, що розширення співпраці зі школами державного управління сприятиме об’єднанню зусиль для подолання сучасних і майбутніх викликів у сфері державного управління 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter