этот материал доступен на русском

Науковці знайшли найбільшу у світі амфібію: її вид вимирає через пристрасть людей до делікатесів

15:22, 17 вересня 2019
Екологія
294 0
Було відомо що найбільшою амфібією є китайська велетенська саламандра, але все виявилося складніше / фото wildfrontier.ru

Науковці знайшли відповідь на вже нібито вирішене запитання: хто є найбільшим земноводним у світі. Фактично, було відомо що найбільшою амфібією є китайська велетенська саламандра, але все виявилося складніше.

Як передає ТСН, про це пише National Geographic із посиланням на дослідження, опубліковане 17 вересня в журналі Ecology and Evolution.

Тварини сягають у довжину 115–165 см і важать 25–30 кг. Кілька десятиліть тому їх можна було легко знайти в усьому Китаї, від субтропічного півдня до північно-центральних гір і східної частини країни. Попри такий розкид дослідники вважали усіх цих тварин одним видом – Andrias davidianus. 

Читайте такожВ Канаді виявили рослини, які пожирають хребетних тварин

Втім нове дослідження музейних зразків показує, що китайські велетенські саламандри – це не один, а три різних види. Еволюційно вони почали розходитися мільйони років тому. І вид, який, ймовірно, найбільший з трьох, отримав нову назву: Andrias sligoi, або південно-китайська велетенська саламандра.

"Це дивовижно, що до сьогодні було насправді невідомо, хто найбільша амфібія у світі", - говорить провідний автор дослідження Семюель Терві, вчений з охорони природи Лондонського зоологічного товариства.

Нове дослідження з'явилося на тлі того, що вид тварин перебуває на межі зникнення.

Наразі велетенським саламандрам загрожують знищення середовищ проживання, браконьєрство і, найголовніше, широке розповсюдження тваринництва.

Насправді у Китаї на фермах живуть тисячі саламандр, але вони, ймовірно, належать до більш поширеного нововідкритого виду, який залишився із назвою Andrias davidianus. Це пояснюється тим, що виведення цих тварин розпочалося у центральному Китаї, де поширений цей вид. Відтоді таке тваринництво розповсюдилося по всій країні - м'ясо саламандр поціновують як делікатес, а коштує воно чималі гроші.

Раніше фермери часто випускали тварин назад до дикої природи, хибно вважаючи, що допомагають їм. Ця стратегія, ймовірно, принесла більше шкоди, ніж користі. Як пояснює дослідник Терві, "неправильний вид був поміщений у неправильне місце". Це могло сприяти поширенню хвороб, конкуренції і гібридизації між тваринами.

Терві з командою дослідників шукали китайських велетенських саламандр в дикій природі від 2013 до 2016 року, і виявили їх лише в чотирьох місцях. Проте, всі вони, ймовірно, походили з ферм, бо їхня генетика не відповідала місцевості.

"Це неймовірно гнітить – ніхто не усвідомлював, що ситуація настільки погана", - каже Терві. "Ми перебуваємо у серйозній небезпеці і можемо втратити найбільших амфібій у світі", - додав він. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter