На Львівщині відбудуться міжнародні навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

09:11, 07 вересня 2015
Екологія
301 0

З 21 по 25 вересня у Львівській області відбудуться спільні міжнародні польові навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру "Україна-2015".

mns.gov.ua

Як повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій, організація навчань проводиться спільно Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи.

У них візьмуть участь понад 1100 учасників із 30 країн-членів та держав-партнерів НАТО.

«Команди з 6 країн-членів та 8 держав-партнерів НАТО візьмуть участь у навчаннях, а також 9 країн направлять своїх офіцерів для роботи у Штабі навчань. Також очікується близько 60 спостерігачів високого рівня із 21 країни світу», - зазначили ДСНС.

За сценарієм навчань буде імітовано обвал сіркової шахти, спричинений вибухом газоповітряної суміші. Вибух буде генерувати сильні локалізовані сейсмічні хвилі, що спричинить велику кількість жертв і значні пошкодження критичної інфраструктури, у тому числі хімічні розливи та інцидент з радіаційними речовинами.

Читайте такожЦього літа кількість пожеж на торфовищах у 8 разів перевищила минулорічні показники

«Навчання "Україна-2015" дозволять країнам-членам і державам-партнерам НАТО на практиці відпрацювати механізми реагування на надзвичайні ситуації різного характеру та сприятимуть підвищенню злагодженості дій рятувальних команд в умовах надзвичайних ситуацій», - йдеться у повідомленні.

У ході навчань країни-члени і держави-партнери НАТО практикуватимуть процедури і можливості для того, щоб поліпшити здатність країни реагувати на катастрофу. Навчання також сприятимуть зміцненню державного потенціалу країни для ефективної координації заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.

Починаючи з 2000 року, це вже 15-ті польові навчання, які проводяться Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи, додали у відомстві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter