Пекін накрив отруйний смог через новорічні феєрверки

15:32, 08 лютого 2016
Екологія
462 0

Феєрверки і розриви петард на честь настання Нового року за Місячним календарем - рік Мавпи - привели до утворення в Пекіні отруйного смогу.

REUTERS

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на Центр екологічного моніторингу Пекіна.

Вміст небезпечних для здоров'я твердих частинок PM 2.5 в ряді районів міста склав 750 мікрограмів на кубічний метр, що в 30 разів перевищив рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я норму.

Читайте такожУ Китаї через смог почали забороняти феєрверки

Центр екологічного моніторингу Пекіна повідомляє, що найбільш важка ситуація зафіксована в південній частині китайської столиці.

У зв'язку з високим рівнем забруднення влада Пекіна рекомендувала дітям, літнім людям та особам з респіраторними захворюваннями утриматися від довготривалого перебування на вулиці.

Читайте такожУ Китаї за рік закрили 17 тисяч підприємств через шкідливі викиди

Частинки, що міститься у смогу, здатні через легені проникати в організм і накопичуватися в ньому. При великих дозах це може призвести до проблем серцево-судинної системи.

З цієї причини в кінці 2013 року в столиці був прийнятий "План екстреного реагування на сильне забруднення повітря". Він регламентує дії міських служб і підприємств у відповідності з чотирма рівнями екологічної тривоги ("синій", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний").

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter