чернобыльская аэс припять / Фото УНИАН

Про це на засіданні парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 23 лютого повідомила виконуюча обов'язки глави Мінекології Ганна Вронська.

«У зв'язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії в цьому році ми вживаємо всіх заходів, щоб якомога швидше був підписаний указ президента про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня. Підготовча робота вже проведена, очікуємо кроки від Адміністрації президента», - сказала Вронська.

Читайте такожТериторія навколо ЧАЕС схожа на заповідник - вчені

Відео дня

Також Вронська повідомила, що в планах міністерства збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня. «За умовами Угоди про асоціацію з Євросоюзом ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% (території країни - УНІАН). Ми розраховуємо, що наступного року вийдемо як мінімум на 8%», - сказала в.о. міністра екології.

Як повідомляв УНІАН, навесні 2015 року глава Мінекології Ігор Шевченко заявляв, що міністерство планує скоротити територію Чорнобильської зони відчуження з 30 до 10 кілометрів навколо зупиненої атомної станції.

Читайте такожПорошенко оголосив 2016 роком вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Зона відчуження Чорнобильської АЕС, також Чорнобильська зона відчуження, а в 1986-1987 роках 30-кілометрова зона — заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз площа зони відчуження становить близько 260 тисяч гектарів.

Чорнобильська зона включає в себе північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області.

Читайте такожЯценюк про аварію на ЧАЕС: вона буде нагадувати про відповідальність, яку ми несемо перед прийдешніми поколіннями