Половина найбільшого льодовика в Центральній Азії може розтанути через 35 років

12:11, 19 серпня 2015
Природні ресурси
356 0

Дослідницька група науково-дослідного центру GFZ Німеччини представила результати дослідження, згідно з яким найбільший льодовик Центральної Азії може розтанути наполовину до 2050 року.

 / snegidhi.com

Дослідження німецьких фахівців показало, що за останні 50 років розтануло близько 3000 квадратних кілометрів льоду, що еквівалентно 5,4 гігатонн. У своїй статті, опублікованій в журналі Nature Geoscience, вчені наводять розрахунки, які вказують на те, що вже через 35 років половина крижаної шапки Тянь-Шаню розтане. Про це повідомляють vesti.ru.

"До цього моменту наука мала у своєму розпорядженні досить мізерну кількість даних щодо зміни маси льодовиків протягом останнього століття. Більшість прямих програм спостереження були закриті з розпадом Радянського Союзу, а сучасні методи моніторингу часто охоплюють лише обмежений проміжок часу", — стурбований автор дослідження Даніель Фарінотті.

Читайте такожЛьодовики на Евересті можуть повністю розтанути через 85 років - вчені

Вчені говорять, що в даний час льодовики Тянь-Шаню втрачають свою масу зі швидкістю, яка у два рази перевищує річну витрату води у всій Німеччині.

Темпи відступу льодовиків помітно прискорилися між 1970 і 1980-ми роками, зазначає Фарінотті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter