Екологи з допомогою гігантського морського равлика хочуть очистити Великий бар’єрний риф

11:21, 18 вересня 2017
Природні ресурси
45 0

Влада Австралії вже оголосила про фінансування досліджень з розведення рідкісних равликів.

Sarah_Ackerman / flickr.com

Експерти з охорони довкілля заявляють, що гігантський морський равлик може бути використаний для порятунку Великого бар’єрного рифу, який потерпає від забруднень, передає радіо Свобода. Наразі тривають дослідження щодо розмноження тисяч видів.

Читайте такожЗникаючий Великий Бар'єрний риф щорічно приносить Австралії $4,8 мільярда - експертиВлада Австралії 18 вересня оголосила про фінансування досліджень з розведення рідкісних равликів, щоб ті атакували морських зірок, відомих науковцям як «терновий вінець» через колючки на своїй поверхні. Саме ці морські зірки вважаються головним природним ворогом коралових поліпів, сильно розмножившись, вони можуть повністю знищити риф.

Нині морські зірки дуже поширені в районі Великого бар’єрного рифу через забруднення і стоки.

Великий бар’єрний риф, розташований в Кораловому морі біля узбережжя австралійського штату Квінсленд. Він є найбільшою в світі системою коралових рифів і є екосистемою, що внесена до списку Всесвітньої спадщини.

Дослідження рифу, що простягається на 2300 км, показало, що за останні три десятиліття кораловий покрив скоротився удвічі, при чому на 42%, через завдану морськими зірками шкоду.

Водночас, згідно з дослідженнями Австралійського інституту морських наук, морські зірки уникають районів, де живе тихоокеанський морський равлик, також відомий як гігантський тритон.

Дослідження показало, що морські равлики їдять шипи морської зірки, але кількості цих равликів для зменшення популяції «тернового вінця» недостатньо.

Великий бар’єрний риф також страждає від знебарвлення коралів, викликаного потеплінням температур моря, що пов’язують зі змінами клімату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter