Цунамі 2011 року в Японії викинуло в атмосферу речовини, що руйнують озон

16:43, 07 квітня 2015
Зменшення викидів
108 0

Цунамі, яке обрушилося на Японію в 2011 році, викинуло в атмосферу тисячі тонн речовин, що руйнують озон, а також парникових газів.

цунами / stranic.ru

Завдяки суворим правилам будівництва, землетрус силою 9 балів практично не торкнувся будівлі. Але землетрус викликав цунамі, яке промайнуло через прибережні міста і села, зруйнувавши близько 300000 будівель, повідомляє xata.co.il.

Читайте такожТемпи викиду парникових газів сповільнилися в 2014 році - МЕА

Пошкоджена ізоляція, розбиті холодильники, кондиціонери та електричні прилади випустили в атмосферу 7275 тонн галогеновуглецю. Викид галогеновуглецю виріс на 91 відсоток у порівнянні зі звичайним рівнем на наступний рік після землетрусу. Про це говорять результати дослідження японського Національного інституту досліджень навколишнього середовища.

Шість галогеновуглеців, які вимірювалися в ході дослідження, це група речовин, які атакують озоновий шар Землі і можуть внести свій внесок в глобальне потепління. Серед галогеновуглецю - заборонені гази, наприклад, хлорофторокарбонат (CFC) і гідрохлорофлоровуглець (HCFC), які вже не використовуються.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter