В Ізраїлі в результаті розливу нафтопродуктів з невстановленого джерела забруднено 150 км берегової лінії, загинуло багато тварин, в тому числі занесених до Червоної книги.

Про це повідомляє Euronews.

За попередніми даними, розлив стався кілька днів тому з судна, що знаходився поблизу прибережних вод Ізраїлю. На пляжах країни виявилися тонни речовини, що нагадує мазут.

У районі катастрофи побував прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху.

"Я тільки но говорив з міністром енергетики Єгипту, який перебуває у нас з візитом. І ми запропонували, щоб всі судна ходили на газомоторному паливі, бо нафтопродукти забруднюють навколишнє середовище, як це сталося тут. Я думаю, що, якщо до нас приєднається достатня кількість країн, то протягом кількох років ми зможемо добитися великих змін", - заявив він.

Існує загроза потрапляння нафтопродуктів у ґрунтові води. Екологи кажуть про колосальний збиток. За оцінками фахівців, на відновлення довкілля підуть десятиліття.

Читайте такожВ Індійському океані розколовся танкер з нафтою: сотні тонн мазуту потрапили у воду

В очищенні узбережжя беруть участь сотні добровольців. Жителів 16 населених пунктів просять утриматися від відвідування пляжів найближчими днями.

Що таке нафтопродукти

Нафтопродукти - це суміші вуглеводнів, а також індивідуальні хімічні сполуки, одержувані з нафти і нафтових газів. До нафтопродуктів відносяться різні види палива (бензин, дизельне паливо, гас та ін.), мастильні матеріали, електроізоляційні середовища, розчинники, нафтохімічна сировина.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram