этот материал доступен на русском

У Львівській області через чуму знищать 100 тисяч свиней

17:30, 22 серпня 2019
Агро
619 0
Ілюстрація REUTERS

На свинокомплексі у Львівській області, де 17 серпня було виявлено спалах небезпечного вірусного захворювання тварин - африканської чуми свиней (АЧС), - буде знищено поголів'я з 100 тис. тварин.

Читайте такожЧума свиней не відступає: у трьох областях України зафіксували чергові випадки АЧС

Про це повідомив УНІАН начальник Головного управління ветеринарної медицини Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області Володимир Подоляк.

"Проводяться заходи згідно з інструкцією щодо боротьби з африканською чумою свиней... Буде спалено все поголів'я, а далі будуть проводиться дезінфекційні заходи", - сказав Подоляк.

За його словами, загибель свиней почалася 16 серпня в п'ятницю. Близько трьох годин дня фахівці Держпродспоживслужби відібрали біологічний матеріал чотирьох трупів свиней для аналізу і опівночі на 17 серпня Львівська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини поставила діагноз АЧС. Діагноз був підтверджений Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в Києві, після чого фахівці Держпродспоживслужби у Львівській області почали вживати заходів щодо ліквідації та недопущення поширення АЧС на території свинокомплексу.

Подоляк зазначив, що на сьогоднішній день ситуація знаходиться під контролем Держпродспоживслужби, а на території свинокомплексу діє сорокаденний карантин.

Як повідомляв УНІАН, 17 серпня на території свинокомплексу «Галичина - Захід» в с. Кавське Стрийського району Львівської області виявлені випадки захворювання тварин африканською чумою свиней.

За даними Держпродспоживслужби, кількість випадків захворювання на АЧС в Україні в 2018 році скоротилася на 13% порівняно з 2017 роком - до 145.

Довідка УНІАН. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter