19 червня - День фермера / фото god2019.net

Сьогодні, 19 червня, в Україні святкують День фермера.

Це нове для нашої країни професійне свято й відзначається воно вперше. Лише напередодні його заснував президент Володимир Зеленський, підписавши відповідний указ. Перед тим, 3 червня, проект цього указу схвалив Кабінет міністрів Україні.

Читайте такожСвята та вихідні в Україні: календар на 2021 рік

Таким чином, починаючи відсьогодні, в Україні щорічно 19 червня своє професійне свято відзначатимуть усі фермери.

Згідно із указом глави держави, День фермера встановлено з метою сприяння розвитку фермерського руху в Україні та на підтримку ініціативи громадськості.

Це свято присвячене вшануванню вкладу фермерських господарств у розвиток агропромислового сектору і продовольчої безпеки України.

Дата 19 червня була обрана для зазначеного професійного свята у зв'язку з ухваленням цього дня у 2003 році закону України "Про фермерське господарство".

Довідка УНІАН. Аналогічний проект указу президента "Про День фермера" був розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України у 2017 році й підтримано Кабінетом міністрів. Він повинен був набути чинності після підпису президента та опублікування, але такий документ не з'явився на порталі уряду, президента України та на сайті газети "Урядовий кур'єр".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram