Автори клопотання не задоволені законом про ринок землі / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Конституційний суд України завтра, 29 вересня, розгляне справу про конституційність ринку землі.

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Читайте такожСвітовий банк закликає Україну прискорити прийняття земельних законів

"29 вересня о 10.00 Велика палата Конституційного суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного впровадження розгляне справу за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо конституційності закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31 березня 2020 року № 552-їх окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними згідно із зазначеним законом, та 53 народних депутатів України щодо конституційності закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31 березня 2020 № 552 - ІХ", - йдеться в повідомленні.

Позиція авторів клопотання

Автори клопотань стверджують, що земля як об'єкт права власності українського народу є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави, що в першу чергу стосується саме земель сільськогосподарського призначення.

На їх переконання, прийняття Верховною Радою закону про ринок землі відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду і прийняття, а його положення суперечать приписам Конституції.

Народні депутати підкреслюють, що тільки український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об'єктом права власності як земля через всеукраїнський референдум.

Хронологія подій

  • 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який Верховна Рада прийняла 31 Березня.
  • 4 травня до Конституційного суду надійшло конституційне подання 48 народних депутатів про відповідність Конституції окремих положень цього закону та Земельного кодексу. 
  • 21 травня до Конституційного суду надійшло ще одне подання 53 народних депутатів про визнання неконституційним закону Про ринок землі. 
  • На позачерговому засіданні Верховної Ради в ніч з 30 на 31 березня народні депутати підтримали законопроект про відкриття ринку землі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram