этот материал доступен на русском

Україна імпортувала ядерного палива на $214 мільйонів – 65% купила у Росії

17:54, 20 липня 2018
Енергетика
446 0
Ілюстрація REUTERS

Україна в січні-травні 2018 року імпортувала тепловиділяючі збірки, які є паливом для атомних електростанцій, на загальну суму 213,5 млн дол., повідомляє Державна служба статистики.

Читайте такожТретій енергоблок Южно-Української АЕС першим в Україні повністю завантажено паливом Westinghouse

За даними Держстату, за звітний період з Росії було закуплено 123,8 тонн ядерного палива на суму 138,65 млн дол. (у загальній структурі закупівель частка російського палива становила 64,9%), а зі Швеції – 104,88 тонн вартістю 74,87 млн дол. Частка поставок зі Швеції становила 35,1%.

Як повідомляв УНІАН, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії «ТВЕЛ» - держкомпанія «Енергоатом» у квітні 2014 року уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

В кінці січня 2018 року «Енергоатом» і Westinghouse продовжили термін дії договору про постачання до 2025 року. На сьогоднішній день шведське паливо експлуатується на Запорізькій та Южно-Української АЕС.

У грудні 2017 року міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що Україна в 2018 році скоротить частку імпорту з Росії ядерного палива для атомних електростанцій з 60% до 45% від загального балансу споживання.

Довідка УНІАН. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни. За встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна займає сьоме місце у світі. Всі реактори типу ВВЕР. В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт є найбільшою в Європі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter