этот материал доступен на русском

У Брюсселі сьогодні відбудуться газові переговори Україна-ЄС-Росія

09:05, 21 січня 2019
Енергетика
283 0
Дискусії у понеділок ґрунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні / фото УНИАН

Читайте також"Нафтогаз" підрахував, скільки коштував Україні газовий контракт-2009

Як повідомили УНІАН у Представництві ЄС в Україні, відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною щодо майбутнього транзиту газу через Україну.

Зокрема, зустріч відбудеться за участі віце-президента Єврокомісії з Енергетичного союзу Мароша Шевчовича. Від України у зустрічі візьмуть участь міністр закордонних справ Павло Клімкін і голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Росію представлятимуть міністр енергетики Олександр Новак і заступник голови правління ПАТ «Газпром» Олександр Мєдвєдєв.

У Представництві ЄС додали, що перша міністерська зустріч з цього питання відбулася 17 липня 2018 року. Після неї пройшли зустрічі на експертному рівні протягом другої половини минулого року. Дискусії у понеділок ґрунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні. Їхні учасники зосередять увагу на ключових параметрах, погоджених у Берліні, зокрема, на прийнятній нормативно-правовій базі, обсягах, тривалості й тарифах постачання. Тристороння зустріч розпочнеться о 15:00 за Брюсселем (16:00 за Києвом).

Як повідомляв УНІАН, 15 січня мали відбутися попередні технічні тристоронні консультації за участю України, Росії й Європейської комісії щодо майбутнього транзиту газу територією України. Того ж дня заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що представники російської компанії «Газпром» зірвали зустріч.

9 січня віце-президент Європейської комісії Марош Шефчовіч повідомив, що черговий раунд тристоронніх переговорів з Росією й Україною про довгостроковий транзит російського газу в ЄС через Україну на комерційній основі відбудеться 21 січня 2019 року в Брюсселі.

10 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про позицію України, яку вона відстоюватиме в тристоронніх газових переговорах з Росією щодо майбутнього транзиту газу по території України. Керівник МЗС наголосив, що майбутній транзит російського газу до Європи має здійснюватися на основі європейських норм і правил.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter