Ілюстрація REUTERS

Оператор газотранспортної системи України - державна компанія «Укртрансгаз» пропонує Угорщині скористатися українськими підземними сховищами газу (ПСГ) для забезпечення безперебійного газопостачання європейського споживача на наступний опалювальний сезон, в разі припинення Росією транзиту блакитного палива через територію України. Про це повідомляє прес-служба держкомпанії.

Читайте такожРФ і Угорщина домовилися про постачання газу в разі відсутності контракту на транзит через Україну

«Укртрансгаз» пропонує європейським постачальникам газу скористатися вільними потужностями українських ПСГ і створити необхідні додаткові запаси газу в сховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що ПСГ України допоможуть уникнути потенційних загроз енергетичної безпеки країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019-2020 року.

За інформацією «Укртрансгазу», Угорщина щорічно споживає понад 10 млрд куб. м природного газу, які на дві третини забезпечуються російським газом, що надходить через українську ГТС. Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовуються потужності підземних газосховищ цієї країни загальною ємністю до 6 млрд куб. м.

При цьому, близько 60% російського газу, який надходить в австрійський газовий хаб в Баумгартені, також транспортується через українську ГТС (Ужгород).

«Зараз Україна може запропонувати європейським замовникам близько 12 млрд куб. м об'єму зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може сягати до 260 млн куб. м. Технічні можливості експорту газу в Угорщину дорівнюють 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії в Угорщину (лише 15 млн куб. м на добу)», - інформує прес-служба.

В «Укртрансгазі» відзначили, що аналогічні послуги і потужності українська сторона готова запропонувати постачальникам з інших країн Центральної і Східної Європи.

Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

«Укртрансгаз» експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Підземні сховища газу є складовою частиною системи газопостачання України і транзиту газу через її територію. Також компанія є оператором магістральних газопроводів, по яких природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн ЄС.

Останні 10 років Україна використовує для забезпечення власних потреб лише 50-60% технічної потужності своїх сховищ. П'ять найбільших українських ПСГ розташовані в західній частині України, лише за 160 км від кордону з Угорщиною.

100% акцій «Укртрансгазу» перебувають у власності НАК «Нафтогаз України».