этот материал доступен на русском

"Енергоринок" та "Укренерго" готуються до старту нового ринку електроенергії 1 липня

15:42, 24 квітня 2019
Енергетика
298 0
фото УНІАН

Про це йдеться на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

ДП "Енергоринок" розпочало здійснення тестових операцій на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку та тестування роботи балансуючої групи гарантованого покупця. В свою чергу, ДП "НЕК "Укренерго" розпочало здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії: запущено модуль програмного забезпечення адміністратора розрахунків по реєстрації двосторонніх договорів, на якому здійснюються відповідні тестові операції, та розпочато реєстрацію учасників ринку. Також, ДП "НЕК "Укренерго" опубліковано на власному веб-сайті план-графік запуску решти модулів програмного комплексу системи управління ринком та проведення консультацій та навчань щодо таких модулів.

Як повідомлялося, з 1 липня планується введення нового ринку електричної енергії в Україні, який імплементує норми третього енергопакету Європейського Союзу (ЄС). Від своєчасного введення ринку залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від ЄС в 2019 році.

Міжнародне співтовариство висловило стурбованість гальмуванням запуску нового ринку електроенергії та закликає оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії. Про це йдеться в спільному листі голови представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі, директора Європейського енергетичного співтовариства Янеса Копача, голови представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Загона, керуючого директора Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне, директора місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter