этот материал доступен на русском

Закупівля газу за завищеними цінами: АМКУ взявся за "Нафтогаз" та його "дочку" - ЗМІ

12:30, 22 травня 2019
Енергетика
530 0
АМКУ взявся за "Нафтогаз" / фото УНІАН

Антимонопольний комітет розслідує справу проти АТ "Укртрансгаз" і НАК "Нафтогаз України" про зловживання монопольним становищем, що призвело до закупівлі природного газу за завищеними цінами.

Читайте також"Нафтогаз" запропонував знизити ціну на газ для населення на умовах ПСО

Про це йдеться в розпорядженні голови АМКУ Юрія Терентьєва, копія якого є в ЕП.

Як наголошується, протягом 2017-2018 років "Укртрансгаз" закуповував газ переважно у "Нафтогазу", у тому числі за переговорною процедурою і на відкритих торгах, за вартістю, яка була вищою, ніж на "Українській енергетичній біржі".

"Середньозважена вартість реалізації газу "Нафтогазом" "Укртрансгазу" вища, ніж вартість газу для промислових споживачів", - випливає з документа.

"Закупівля газу за завищеними цінами призводить до підвищення базової ціни на газ, що використовується для надання УТГ послуг балансування суб'єктам господарювання, які є замовником послуг з транспортування газу, а отже призводить до підвищення цін для кінцевого споживача", - заявляють в АМКУ.

У зв'язку з цим комітет розпочав розгляд справи за ознаками вчинення "Укртрансгазом" і "Нафтогазом" порушення у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з транспортування газу, яке полягає в придбанні газу за завищеними цінами.

Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції вже доручено збирати та аналізувати докази у цій справі.

Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що АМКУ може почати перевірку облгазів групи РГК Дмитра Фірташа щодо порушень у вигляді здійснення концентрації без дозволу комітету.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд кубів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter