этот материал доступен на русском

Україна не виключає можливість поставок газу з Росії за ринковими цінами - міністр енергетики

14:43, 20 вересня 2019
Енергетика
308 0
Олексій Оржель / REUTERS

Україна не виключає можливості прямих поставок газу з Росії на ринкових засадах і за ринковими цінами, повідомив у ході прес-конференції міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

Читайте також«Газпром» вперше допустив можливість укладення контракту з «Нафтогазом» за європейськими правилами

За його словами, з пропозицією про прямі поставки виступила російська сторона в ході тристоронніх переговорів. При цьому, для української сторони є головним договір щодо транзиту газу.

«Якщо ми повністю виключаємо політичний момент, і немає жодного політичного тиску з російської сторони, і ми переходимо виключно в економічні відносини, взаємовигідні, і хочу підкреслити, вигідні для України, то ми будемо таке розглядати», - сказав Оржель.

«Це взаємопов'язані питання і російська сторона говорить про те, що це взаємопов'язані питання (транзит і поставки - УНІАН). Важливим є те, що для нас первинним є договір транспортування», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, 19 вересня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори Україна-ЄС-РФ щодо по транзиту газу через територію України.

Україна і Росія погодилися з тим, що майбутній контракт має грунтуватися на європейських правилах. Інші ключові питання майбутнього контракту, наприклад, його тривалість, обсяги транзиту і тарифи, сторони мають обговорити вже наприкінці жовтня, коли може пройти наступний раунд переговорів.

Довідка УНІАН. З листопада 2015 року Україна не імпортує газ з Росії через завищену ціну.

Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом купівлі-продажу газу «Нафтогаз» планував почати закупівлі газу у російського газового монополіста компанії «Газпром» вже в березні 2018 року.

1 березня 2018 року «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань постачати в Україну газу і повернув «Нафтогазу» передоплату за це паливо, а також знизив тиск газу на вході в українську ГТС (на східному кордоні), що поставило її стабільну роботу під загрозу.

З метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС уряд тоді запровадив режим економії газу протягом декількох днів.

У 2018 році, порівняно з 2017 роком, Україна скоротила імпорт природного газу на 24,6%, або на 3,46 млрд куб. м, до 10,59 млрд куб. м.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter