Ілюстрація REUTERS

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції компанією «ДТЕК Західенерго», яка забезпечує електроенергією так званий " Бурштинський енергоострів.

Читайте такожДо рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes потрапило сім українців - Ахметов піднявся на 62 позиції

Згідно з повідомленням прес-служби ДТЕК, у компанії вважають озвучені АМКУ висновки безпідставними.

У компанії відзначили, що відкриття ринку електроенергії в Україні сталося з рядом обмежень: збереглося адміністративне втручання у вигляді державного регулювання цін на біржових сегментах ринку, встановлено штучне розділення ринку, відсутній повноцінний балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

«Все це є штучним адміністративним втручанням в конкуренцію на ринку. Дані обмежувальні фактори впливають і на зону Бурштинського енергоострова, який де-факто є частиною єдиної європейської енергосистеми», - сказано в повідомленні.

Відзначається, що міждержавний переріз у Бурштинському острові з країнами ЄС – Словаччиною, Угорщиною та Румунією – становить 1050 МВТ потужності. Можливості імпорту електроенергії нічим не обмежені за умови забезпечення державою реальних умов роботи.

Повідомляється, що ДТЕК буде максимально сприяти розслідуванню Антимонопольного комітету.

Довідка УНІАН. «ДТЕК Західенерго» - велика енергогенеруюча компанія, до складу якої входять три теплоелектростанції на західній Україні (Добротвірська, Ладижинська та Бурштинська ТЕС). Встановлена потужність цих станцій становить 4,7 ГВт (14,2% від загальної потужності електростанцій в Україні). Компанія входить до складу енергохолдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram