Ймовірність уникнути блекауту цієї зими перевищує 90% / фото УНІАН

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що Україна має високі шанси зберегти цілісність енергосистеми взимку попри удари росіян.

"Шанси, що енергосистема збереже свою цілісність, навіть якщо удари з боку росіян продовжаться, цієї зими дуже високі. Ймовірність того, що не буде блекауту, набагато вища за 90%, з моєї точки зору", - заявив Омельченко, пише Укрінформ.

Він переконаний, що частково покрити дефіцит в енергосистемі можна за рахунок збільшення дозволених обсягів імпорту електрики з Європи.

Відео дня

Омельченко вважає, що наразі необхідно зосередитися на відновленні тих генеруючих потужностей, які можна відновити: за його оцінкою, це близько 1,5-2 ГВт.

Ситуація в енергосистемі України

Найближчими днями "Енергоатом" виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Через це, а також через зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитись.

Про це повідомляють в "Енергоатомі". У пресслужбі зауважили, що такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень. Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. Запорізька станція перебуває в окупації.

Вас також можуть зацікавити новини: