этот материал доступен на русском

Bloomberg: Україна після ослаблення карантину знову цікавить інвесторів

17:00, 14 липня 2020
Енергетика
347 0
УНІАН

Для боргових ринків країн, що розвиваються, найгірша частина нової кризи вже позаду. Так вважає фондовий менеджер компанії Lazard Asset Management, який шукає можливості в Україні, Індонезії й Мексиці.

"Ми не розглядаємо жодні інші країни, яким загрожує знецінення кредитів у найближчому майбутньому. Ці країни показали, що вони не збираються використовувати безпрецедентну кризу як виправдання, щоб не платити", - сказала Bloomberg нью-йоркський менеджер Деніс Саймон, яка веде нагляд за стратегією для боргових ринків країн, що розвиваються. Саймон допомагає керувати фондом на 128,35 мільйонів доларів, який випередив 98% своїх суперників в поточному році.

Читайте такожОбвал світових цін на нафту: експерт розповів, чи готова Україна до нової кризи

Дух оптимізму повертається після певного сповзання суверенних бондів у проблемну зону на тлі того, як пандемія коронавірусу змусила країни закритися на карантин, ціни на нафту обвалилися, а ліквідність скоротилася. Тепер запуск економік, а також хвиля фіскальних і монетарних стимулів допомогли відродити апетит до ризику. В Bloomberg Barclays зафіксували зростання доларового боргу ринків, що розвиваються, впродовж трьох місяців.

За словами Саймон, країни, що розвиваються, подолали пандемічний шок за допомогою заходів з забезпечення ліквідності, доступу до можливостей рефінансування й допомоги з боку двосторонніх й багатосторонніх позичальників.

"Вони зрозуміли, що значно легше працювати над переговорами про допомогу з одним інститутом чи однією країною", - сказала експерт.

Читайте такожBloomberg: Україна отримує несподівану вигоду від перенасичення ринку газу в Європі

"Коли ж йдеться про роботу з приватним сектором, доводиться мати справу з усіма цими інвесторами. І це значно складніший процес", - додала вона.

За словами Саймон, її цікавить Україна, оскільки вона продовжує структурні реформи й співпрацює З МВФ. Крім того, Індонезія виступає з цікавими пропозиціями у сфері довгострокових бондів. Деякі квазісуверенні бонди в Мексиці теж привабливі. Вона також прогнозує, що валюти країн, що розвиваються, можуть в другій половині року трохи "відскочити назад", що допоможе розвіяти занепокоєння щодо неузгодженості.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter