фото REUTERS

16 березня 2023 року в інтернет-виданні "Дзеркало тижня" за авторства Юрія Ніколова було розміщено статтю під назвою: "Державне вугілля продавали "наліво" і "зі знижкою", поки ТЕС буквально виживали".

В цій статті автор згадує ТОВ "Євро-Реконструкція" як одного з учасників вугільної схеми, що відображено у тексті та на малюнку, що містить ця стаття.

ТОВ "Євро-Реконструкція" на своєму сайті спростовує своє відношення до участі у вугільних схемах, зазначених у статті, та повідомляє наступне.

Відео дня

ТОВ "Євро-Реконструкція" - підприємство енергетичної галузі країни, здійснюючи виробництво теплової та електричної енергії, станція є основним джерелом електроенергії столичного регіону та єдиним джерелом опалення і гарячої води для близько 300 тисяч споживачів, мешканців Дніпровського та Дарницького районів міста Києва. Проектним паливом для роботи станції є вугілля антрацитової групи (марки А, П).

24.05.2022 року на нараді, проведеної під головуванням прем’єр-міністра України, щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23 років було прийнято рішення про переведення теплоелектроцентралей на роботу на вугіллі газової групи – марка Г.

З метою реалізації зазначеного вище Рішення ТОВ "Євро-Реконструкція" в травні 2022 розпочало роботу над проектом реконструкції ТЕЦ – переведення всіх котлоагрегатів станції на спалювання непроектного палива – вугілля газової групи (марка Г). Проектом передбачалось поетапне переведення котлів з антрацитової групи на газову, що дозволяло частково використати залишки вугілля антрацитової групи та організувати закупівлю вугілля газової групи. Вартість проекту та його реалізація складає майже 274 млн грн без ПДВ. У 2022 році виконано робіт на 113 млн грн без ПДВ. Проект реалізовано без фінансової підтримки держави. Звернення ТОВ "Євро-Реконструкція" до банківських установ щодо залучення додаткових фінансових ресурсів в умовах військового стану також залишились не задоволені.

10.05.2022 року ТЕЦ призупинила свою роботу, залишок вугілля на цю дату складав 76833,24 тонни, про що свідчать звітні дані.

За попередніми проектними розрахунками, кількість залишків вугілля антрацитової групи перевищувала потребу ТЕЦ на 2022/2023 роки, в умовах обмеженого фінансування було прийнято рішення про продаж зайвих залишків вугілля – як джерела коштів для реалізації проекту реконструкції.

ТОВ "Євро-Реконструкція" підтверджує продаж вугілля антрацитової групи в кількості 2 тисяч тонн за ціною 10 666 грн без ПДВ – залишків попередніх опалювальних сезонів, та звертає увагу що у період з 24.02.2022 по 01.03.2023 закупівля вугілля антрацитової групи ТЕЦ не проводилась.

Натомість ТОВ "Євро-Реконструкція" вимагає інтернет-видання "Дзеркало тижня" спростувати інформацію щодо участі підприємства в вугільних схемах, зазначених у статті, та перепросити. Оскільки, поширена інформація в інтернет-виданні "Дзеркало тижня" за авторства Юрія Ніколова щодо ТОВ "ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ" є такою, яка принижує ділову репутацію, а також сприймається і розцінюється Товариством як дискредитація ведення господарської діяльності, підрив довіри до діяльності Товариства, зниження престижу серед кола споживачів послуг тощо. У разі невиконання законних вимог щодо спростування недостовірної інформації, ТОВ "ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ" змушене буде звернутись до суду та інших компетентних органів. 

Принагідно, ТОВ "Євро-Реконструкція" засвідчує свою повагу та щиро дякує Міністерству енергетики України та ДП "Укрвугілля" за всебічну підтримку та допомогу при підготовці та протягом проходження одного з найскладніших в історії України опалювальних сезонів 2022-2023 років. Саме завдяки спільній роботі вдалося якісно організувати постачання на ТЕЦ вугілля марки Г, що дозволило пройти нам цей опалювальний сезон надійно та безперебійно.