этот материал доступен на русском

Український бізнес знизив ділові очікування

15:14, 17 липня 2019
Фінанси
150 0
Ілюстрація REUTERS

Індекс ділових очікувань керівників українських підприємств у другому кварталі 2019 року знизився до 117,8% з 119,7% у першому кварталі поточного року.

Читайте такожУкраїнський бізнес спрогнозував курс гривні: очікує зміцнення нацвалюти

Про це повідомляється на сайті Національного банку з посиланням на результати опитування, проведеного з 3 травня по 4 червня серед керівників 699 підприємств у 22 регіонах України.

Зокрема, майже третина опитаних керівників компаній (29,5%) очікує покращення свого фінансового стану протягом наступних 12 місяців, тільки 6,6% - погіршення, тоді як сталеві компанії не прогнозують змін. Найбільш оптимістично налаштовані компанії у сфері будівництва.

Майже 40% компаній прогнозують зростання обсягів продажів протягом року, 9,8% очікують їх зниження. Найбільш оптимістично налаштовані підприємства будівництва, сільського господарства, переробної промисловості та торгівлі. Третина компаній очікують зростання експорту.

Згідно з опитуванням, 30,8% компаній прогнозують зростання обсягу інвестицій в обладнання, 8,2% очікують їх скорочення. Найбільшого зростання інвестицій очікують компанії транспорту та складського господарства, а також енерго- та водопостачання.

П'ята частина опитаних компаній (19,1%) прогнозує збільшення кількості своїх працівників, тоді як 14,7% компаній очікують скорочення персоналу. Найбільш оптимістично налаштовані підприємства торгівлі, будівництва, а також транспорту і складського господарства.

Згідно з опитуванням НБУ, 65,4% респондентів очікують збільшення витрат на оплату праці найманих працівників, 33,7% прогнозують незмінність витрат по цій статті, менше одного відсотка компаній прогнозують зниження зарплат.

При цьому частка компаній, яка планує залучати кредити протягом наступних 12 місяців, зросла до 41,5% з 38,2% кварталом раніше. Найбільше таких підприємств у переробній промисловості, а також в енерго - та водопостачання.

Крім того, більше третини компаній (38,2%) очікують збільшення обсягів виробництва, і лише 10,5% прогнозують зниження.

За оцінками бізнесу, основними факторами, які обмежують темпи нарощування виробництва, залишаються високі ціни на енергоносії, а також на сировину і матеріали.

Довідка УНІАН. Національний банк України проводить опитування щодо ділових очікувань бізнесу щокварталу серед керівників компаній, представлених за основними видами та напрямами діяльності, розмірами та кількістю працівників у всіх регіонах України, крім окупованої території Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також Донецької та Луганської областей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter