этот материал доступен на русском

Український бізнес дав прогноз щодо курсу гривні

10:46, 17 квітня 2019
Фінанси
2260 0
Український бізнес покращив ділові очікування / фото УНІАН

Про це повідомляється на сайті Національного банку з посиланням на результати опитування, проведеного з 4 лютого по 6 березня серед керівників 703 підприємств в 22 регіонах України.

За результатами опитування, більшість, або 59% респондентів, прогнозують зростання споживчих цін в Україні у наступні 12 місяців не вище 10%, при цьому вплив курсового чинника послаблюється другий квартал поспіль.

42% респондентів очікують, що обмінний курс гривні у наступні 12 місяців не перевищить 29 грн/дол., а середнє значення курсу через 12 місяців очікується на рівні 29,32 грн/дол.

Поліпшення фінансового стану очікують респонденти усіх видів діяльності, крім енерго - і водопостачання, при цьому найбільш високі очікування - у підприємств будівництва і сільського господарства.

73,5% респондентів очікують зростання оплати праці найманих працівників, при цьому приросту штату працівників очікують підприємства будівництва, торгівлі, добувної та переробної промисловості.

Найважливішою перешкодою для залучення нових кредитів більшість представників бізнесу традиційно називають високі ставки за кредитами (67% респондентів).

Довідка УНІАН. Національний банк України проводить опитування щодо ділових очікувань бізнесу щокварталу серед керівників компаній, представлених за основними видами і напрямами діяльності, розмірами та кількістю працівників у всіх регіонах України, крім окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також Донецької та Луганської областей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter