Ілюстрація / REUTERS

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній та національній валютах від рівня "В-" до "В", а також рейтинг України за національною шкалою від рівня "uaВВB" до "uaА". Агентство також підтвердило короткостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні "В". Прогноз - стабільний.

"Стабільний прогноз відображає сподівання агентства, що новий уряд України продовжить реалізовувати макроекономічні реформи, які проводились протягом останніх років. Водночас економіка відновлюється та співвідношення державного боргу до ВВП знижується. Агентство зазначає, що Україні слід зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дозволить країні здійснити погашення комерційних запозичень протягом 2020 року", - повідомляє прес-служба Кабміну.

Читайте такожВ Україні збираються легалізувати криптовалюту

Аналітики S&P також позитивно оцінюють наміри нового уряду покращити бізнес-клімат та зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. В агентстві вважають, що ці заходи можуть призвести до збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, сприяючи зростанню економіки та зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.

Подальше підвищення рейтингу можливе за умови зростання економіки, а показники по бюджетному та зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства, зазначили в Кабміні. Агентство також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція наблизиться до цільових показників Нацбанку, або якщо кредитування в реальному секторі зростатиме і обмеження на рух капіталу буде скасовано.