Ілюстрація REUTERS

Стан фінансового сектора України на сьогодні найкращий за роки незалежності країни, а наявні ризики для фінансової стабільності несуттєві.

Читайте такожНацбанк назвав ключові загрози для фінансової стабільності України

Про це повідомляється на сайті Національного банку України з посиланням на підсумки чергового засідання Ради з фінансової стабільності.

Як наголошується в повідомленні, у світі з'являється обережний оптимізм і значно кращі очікування на 2020 рік, ніж були кілька місяців тому.

При цьому українська економіка зростає швидше, ніж прогнозувалося, а інфляція увійшла в цільовий діапазон.

Водночас скорочуються обсяги промислового виробництва, що переважно пов'язано з несприятливою ціновою кон'юнктурою на окремих світових товарних ринках, зокрема, динамікою цін на метали.

Ситуація на валютному ринку залишається сприятливою, і з початку року чиста купівля валюти Нацбанком вже перевищила 6 млрд дол.

Рада підтримує приєднання «Ощадбанку» до системи гарантування вкладів з середини 2020 року, і відповідний план буде розроблено додатково.

Також рада обговорила ризики роботи фондів фінансування будівництва та наголосила на необхідності швидких змін у законодавство для посилення захисту інвесторів та більшої прозорості первинного ринку нерухомості.

Учасники засідання узгодили створення міжвідомчого Комітету з фінансового розвитку, який координуватиме впровадження Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року.

Також рада розширила робочу групу з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків, і до її складу включили представників правоохоронних органів.

Довідка УНІАН. Рада з фінансової стабільності створена у березні 2015 року указом президента України. До її складу входить керівництво НБУ, Міністерства фінансів, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг та Фонду гарантування вкладів. Рада представляє собою форум для професійного обговорення системних ризиків, які загрожують фінансовій стабільності держави.