
Поточна динаміка споживчої інфляції і її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску, а більш жорстка монетарна політика знизить споживчу інфляцію.
Про це йдеться в коментарі на сайті НБУ щодо останніх даних Державної служби статистики про прискорення інфляції в Україні в січні до 14,1% у річному вираженні.
За інформацією НБУ, фактична інфляція виявилася трохи вищою за траєкторію прогнозу у зв'язку з вищими темпами зростання цін на сирі продукти та паливо.
Читайте такожНацбанк: економіка України сповільнить зростання
«Національний банк очікує, що більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції і її поверненню в цільовий діапазон в середині 2019 року», - наголошується в коментарі.
Як повідомляв УНІАН, інфляція в Україні в січні 2018 року пришвидшилася в річному вираженні до 14,1% з 13,7% місяцем раніше.
Національний банк прогнозує зниження інфляції в Україні на кінець 2018 року до 8,9%, що практично відповідає урядовим прогнозом на рівні 9%.
За прогнозами Міжнародного валютного фонду і Світового банку, інфляція в Україні цього року сповільниться до 7%.