Наразі основна проблема для вітчизняної промислової діяльності – відсутність майнових комплексів / фото ua.depositphotos.com

В Державному бюджеті на 2023 рік, який Кабмін презентував в стінах Верховної Ради, пропонують передбачити гранти на реконструкцію та ремонт майнових комплексів площею понад 20 000 метрів квадратних для релокованого бізнесу з зони бойових дій. 

Такі пропозиції до проекту закону №8000 вніс народний депутат України від політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Сергій Лабазюк. 

"Армія перш за все! Проте економіка – друга по важливості складова, яка допомагає наближати нашу перемогу. Тому питання релокації бізнесу з небезпечних регіонів України в області, де немає бойових дій – зараз на часі! Проект бюджету на 2023 рік не передбачає фінансування відновлення виробничих підприємств (наприклад на заході України), де можна було б розмістити релокований бізнес. Зупинка виробничих процесів – це втрати в бюджеті. Тому урізати цю статтю видатків зараз абсолютно неефективно для держави", – пояснює парламентар. 

Відео дня

Наразі основна проблема для вітчизняної промислової діяльності – відсутність майнових комплексів, які готові прийняти підприємства зі складним циклом виробництва, говорить Лабазюк. Водночас в Україні є об’єкти з потрібними комунікаціями та технологічними можливостями, які лише потребують ремонту. Для самостійного відновлення у власників бізнесу бракує коштів. 

Видатки в розмірі 1 млрд грн пропонується забезпечити шляхом:

  • часткового зменшення фінансування грантів для створення та розвитку бізнесу, оскільки інвестування діючих проектів завжди менше ризиковане за відкриття нових (270 млн грн);
  • незначного зменшення фінансування програми Фонду розвитку підприємництва, оскільки реконструкція майнових комплексів для промислових підприємств сприятиме ще більш цільовому виконанню цілі розвитку підприємництва (351,1 млн грн;
  • часткового зменшення фінансування видатків на ліквідацію неперспективних вугледобувних підприємств (378, млн грн).

"Такі дії збережуть виробничий потенціал реального сектору економіки та дозволять дороговартісному обладнанню, яке виробляє товари з високою доданою вартістю, функціонувати на території України й надалі", - підсумовує Сергій Лабазюк.