Відомо, як фінансуватимуть ЗСУ / фото t.me_V_Zelenskiy_official

Проект державного бюджету України на 2024 рік, який Кабінет міністрів після затвердження  передав на розгляд Верховної Ради, передбачає видатки на національну безпеку і оборону у сумі 1,69 трильйони гривень або 21,6% валового внутрішнього продукту. Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Найбільшою статтею видатків є грошове забезпечення та заробітна плата (з нарахуваннями), яка складає 1,07 трильйони гривень, або 63% від усіх видатків на оборону у 2024 році.

Ще 311 мільярдів передбачено на створення, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння та військової (спеціальної) техніки, 61 мільярд – на пально-мастильні матеріали, речове та інші види забезпечення, а 30 мільярдів – на продукти харчування.

Відео дня

На медикаменти та перев’язувальні матеріали у наступному році планують направити 1,2 мільярди гривень, а на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8,44 мільярди.

Ще майже 63 мільярди гривень в проекті держбюджету проходять, як інші видатки на сектор безпеки та оборони.

Проект Держбюджету-2024 – деталі

Минулої п’ятниці, 15 вересня, уряд затвердив та направив на розгляд парламенту проект державного бюджету на 2024 рік. Дохідна частина проєкту Держбюджету-2024 складає 1,56 трильйонів гривень, що на 345 мільярдів більше у порівнянні з поточним роком. Видаткова частина складає 3,1 трильйони (+325 мільярдів до поточного року).

Покривати дефіцит бюджету держава планує в основному за допомогою міжнародних пільгових кредитів та грантів.

Вас також можуть зацікавити новини: