этот материал доступен на русском

Київський суд переніс на липень засідання у справі про монополію "Тедіс" на сигаретному ринку

14:09, 29 червня 2020
Фінанси
667 0
Ілюстрація REUTERS

У Господарському суді Києва 7 липня відбудеться повторне засідання у справі про накладення Антимонопольним комітетом штрафів за зловживання монопольним становищем на продаж сигарет.

Згідно з ситуацією, яка була штучно створена на ринку, основний обсяг сигарет реалізовувався через єдиного на ринку дистриб'ютора ТОВ "Тедіс", який підконтрольний одеському олігархові Борису Кауфману, повідомляє ТСН.

Як повідомляв УНІАН, 26 червня засідання було перенесене після відповідної ухвали Господарського суду Києва. Засідання проходило в закритому режимі, без доступу преси в будівлю суду. 

За даними ЗМІ, у двох позовах компанії "А/Т тютюнова компанія – В.А.Т. - Прилуки", а також ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибёюшн" і ПрАТ "Філіп Морріс Україна" вимагали визнати недійсними рішення Антимонопольного комітету України, що призвело до накладання штрафів у розмірі 448,3 млн грн і 1 млрд 181,2 млн відповідно. На думку Комітету, низка компаній порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками сигарет. 

При цьому в АМКУ наполягають на тому, що вони довели домовленість між виробниками і компанією "ТЕДІС Україна" як єдиного для всіх виробників дистриб’ютора на ринку первинного продажу і підтриманні штучних бар’єрів вступу на цей ринок інших суб’єктів через завищені із потенційними дистриб'юторами.

Крім того, виробники домовились із "ТЕДІС Україна" від конкуренції між собою за дистриб’ютора і самі ж зробили себе залежними від одного гравця, який по суті став монополістом. Водночас виробники висувають дистриб’юторам умови, які майже не відрізняються один з одним. Таким чином, на ринку була утворена монополія "ТЕДІС Україна" на ринку дистриб’юції сигарет і встановлення штучних бар’єрів щодо доступу інших суб'єктів господарювання на ринок первинного продажу виробниками сигарет шляхом висування критеріїв, яким ніхто не відповідав на ринку, як і саме компанії "ТЕДІС Україна".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter