Бізнес успішно адаптувався до роботи в умовах карантину / фото УНІАН, Володимир Гонтар

Валовий внутрішній продукт України в січні-квітні поточного року скоротився на 0,2%.

Про це повідомляється в "Огляді економічної активності", опублікованому на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Читайте такожУ Кабміні спрогнозували, що буде з інфляцією, зарплатами та безробіттям-прогноз

В огляді зазначено, що у квітні більшість основних видів економічної діяльності продемонстрували істотне поліпшення ситуації.

На тлі все ще песимістичних настроїв бізнесу і посилених карантинних обмежень в окремих регіонах "червоної зони" епідеміологічної небезпеки таке поліпшення переважно є ефектом низької статистичної бази порівняння минулого року, коли в березні-квітні 2020 року спостерігався пік негативного ефекту на всі сфери економіки від впливу глобальних жорстких карантинних обмежень як всередині країни, так і за її межами.

"Тобто, істотно кращі кількісні дані квітня 2021 року поки тільки підтверджують той факт, що бізнес успішно адаптувався до роботи в умовах карантину. Разом з тим ми не можемо поки говорити про посткризове оздоровлення економіки. На це потрібно більше часу", - сказано в огляді.

Також в Мінекономіки відзначили, що в січні-квітні 2021 року вперше з грудня 2019 року відбулося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг з основних видів економічної діяльності (СІП) - на 0,7%.

"Позитивний внесок у динаміку СІП сформували промислове виробництво і внутрішня торгівля. Своєю чергою, будівельна галузь і сфера транспорту хоча і продемонстрували негативні результати, проте зменшили негативний тиск на показник СІП в цілому. У сільському господарстві ситуація залишається складною, що сформувало негативний внесок у показник СІП", - сказано в огляді.

Попередні показники ВВП

 • За даними Держстату, падіння валового внутрішнього продукту України в третьому кварталі 2020 року склало 3,5% щодо аналогічного періоду 2019 року.
 • Спад промислового виробництва в Україні в листопаді 2020 року в річному вираженні – до листопада 2019 року – без урахування коригування на ефект календарних днів сповільнився до 0,3% після падіння на 5% у жовтні.
 • За підсумками 11 місяців 2020 року Мінекономіки орієнтовно оцінювало зменшення обсягів ВВП на рівні 4,7%, що в цілому відповідало прогнозованій тенденції.
 • 18 грудня 2020 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що падіння вітчизняної економіки за підсумками 2020 року складе не більше 5% валового внутрішнього продукту.
 • 29 грудня 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозувало зростання валового внутрішнього продукту України в 4,6% у 2021 році.
 • Падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками десяти місяців 2020 року сповільнилося до 5,2% після падіння на 5,5% за підсумками січня-вересня.
 • Промислове виробництво в Україні в січні-грудні 2020 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, скоротилося на 5,2%.
 • У грудні 2020 року промислове виробництво в Україні зросло на 4,8% до грудня 2019 року.
 • 11 січня 2021 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозувало падіння ВВП України на 3% за підсумками першого кварталу 2021 року.
 • 13 січня 2021 року в Мінекономіки розповіли, що чекає ВВП України у 2021 році.
 • У Державному бюджеті на 2021 рік закладено зростання внутрішнього валового продукту України на рівні 4,6%.
 • Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання української економіки у 2021 році на 4%, а Світовий банк очікує помірного відновлення економіки України у 2021 році зі зростанням ВВП на 3,8%.
 • ВВП України в січні-березні 2021 року, за даними Мінекономіки, скоротився на 2%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram